Kurtyka: Polská hvězda světového horolezectví

Kurtyka: Polská hvězda světového horolezectví - Bernadette McDonaldová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Bernadette McDonaldová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kurtyka: Polská hvězda světového horolezectví.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kurtyka: Polská hvězda světového horolezectví ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Bernadette McDonaldová. Číst Kurtyka: Polská hvězda světového horolezectví Online je nyní tak snadné!

POPIS


Působivá biografie jednoho z nejslavnějších alpinistů světa. Wojtek Kurtyka je jedním z největších horolezců všech dob a stal se jednou z vůdčích postav polské zlaté horolezecké generace, jež v 70. a 80. letech 20. století zásadně posunula hranice himálajského lezení. Díky svému vizionářskému přístupu vylezl mnoho dodnes uznávaných cest. Výjimečný je především jeho prvovýstup alpským stylem západní stěnou Gašerbrumu IV, kterému se někdy přezdívá „výstup století“ a dosud nebyl nikým zopakován. Po opakovaných pokusech udělit mu Zlatý cepín za celoživotní dílo („Oscara“ horolezeckého světa), Kurtyka tuto poctu nakonec přijal. Jako silný introvert odmítl bezpočet žádostí o rozhovor či vystoupení na festivalech, souhlasil ale se spoluprací na této dlouho očekávané biografii.


...-- Polská hvězda světového horolezectví - McDonaldová, Bernadette ; - Působivá biografie jednoho z nejslavnějších alpinistů světa ... Horolezectví - Nakladatelství JOTA ... . - Wojtek Kurtyka je jedním z největších horolezců všech dob a stal se jednou z vůdčích postav polské zlaté horolezecké ... Wojciech Kurtyka (* 25. července 1947 Kladsko) (také Wojtek Kurtyka nebo Voytek Kurtyka) je polský horolezec a skalní lezec, jeden z průkopníků alpského stylu lezení na největších horách. Do roku 1974 žil ve Vratislavi, kdy se přestěhoval do Krakova.O jeho výstupu západní stěnou na vrchol Gašerbrum IV v roce 1985 časo ... Kurtyka: Polská hvězda světového horolezectví - Bernadette ... ... . Do roku 1974 žil ve Vratislavi, kdy se přestěhoval do Krakova.O jeho výstupu západní stěnou na vrchol Gašerbrum IV v roce 1985 časopis Climbing prohlásil, že se jedná o největší ... Kurtyka - Polská hvězda světového horolezectví. ... Wojtek Kurtyka je jedním z největších horolezců všech dob a stal se jednou z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY