AntiRatzinger: Protipapežský pamflet

AntiRatzinger: Protipapežský pamflet - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
AntiRatzinger: Protipapežský pamflet.pdf


Chcete si knihu přečíst?AntiRatzinger: Protipapežský pamflet ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst AntiRatzinger: Protipapežský pamflet Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vyšla anonymně v Itálii. Okamžitě tu způsobila poprask a zařadila se mezi bestsellery. Analyzuje a kritizuje Ratzingerovu politiku a názory, např. na potraty, antikoncepci, sexuální zneužívání v církvi atd. První část spisu sleduje Ratzingerovu cestu k moci (od jeho příjezdu do Říma v roce 1981 až po jeho první encykliku v lednu 2006) a sleduje také kořeny jeho myšlenkového světa, včetně zkušenosti v Hitlerjugend. Druhá část (Contro Ratzinger 2.0), která charakterem připomíná Voltairovy hanopisy, se ve snaze představit a zesměšnitpravověrnost tvrdých Ratzingerových apologetů zaměřuje i na vedlejší příběhy, jež jsou jen zdánlivě bezvýznamné. V první části je argumentace filozofičtější, v druhé části je hlavní zbraní autora ironie.Jde o inteligentní expozé k pochopení vůdce více než miliardy katolíků.


...zinger: protipapežský pamflet, Grimmus, Všeň 2009 ... Nabídky prodejce jirkamc5 - AUKRO ... ... Pár dní před návštěvou Benedikta XVI. vychází anonymní ... ... zinger: protipapežský pamflet, Grimmus, Všeň 2009. Dávno pryč jsou ty doby, kdy u nás hojně vycházely ohnivé proticírkevní a protináboženské polemiky a pamflety: jestliže do roku 1938 vydala Volná myšlenka 363 publikací, v celém období následujícím roce 1989 už to byly jen knihy dvě, jednou z nich je publikace Úloha katolické církve v epoše fašismu, která ... Antiratzinger: protipapežský pamflet Dávno pryč jsou ty doby, kdy u nás hojně vycházely ohnivé proticírkevní a protináboženské polemiky a pamflety: jestliže do roku 1938 vydala Volná myšlenka 363 publikací, v celém období následujícím roce 1989 už to byly jen knihy d...SOUVISEJÍCÍ KNIHY