Umění a myšlení

Umění a myšlení - Jan Bouzek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Bouzek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Umění a myšlení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Umění a myšlení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Bouzek. Číst Umění a myšlení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vývoj lidského myšlení byl v dosavadních dějinách studován většinou na základě dochovaných písemných dokladů, v menší míře pak z hlediska z ústní tradice, ale jen málokdy jinak. V této knize autor usiluje o rozšíření tohoto dosavadního pohledu, přičemž se opírá o svědectví výtvarného umění, které poskytuje doplněk k přístupu filozofickému a historickému zejména v oblastech, kde psané doklady chybí či jsou nedostatečné. Soustřeďuje se přitom zejména na rané formy myšlení, které předcházely myšlení novověkému, i když v závěru publikace je stručně shrnut i následující vývoj. Proč je téma různých způsobů myšlení dnes tak naléhavé? Dnešní svět je z hlediska myšlenkových konceptů velice pestrý a rozrůzněný. Jeden z nich, moderní myšlení vědecké či předmětové, převažuje v dnešní době jen u malé části světové populace. Velká část lidstva dosud žije a uvažuje podle schémat a koncepcí myšlení filozofického nebo i předfilozofického. Pochopení různosti způsobů myšlení může proto pomoci i k lepšímu vzájemnému porozumění v dnešním multikulturním světě. Navíc – ač si to začasté explicitně ani neuvědomujeme – i my všichni si v sobě neseme nejrůznější stupně způsobů myšlení. Koneckonců všichni procházíme archaickými způsoby myšlení v dětském a věku a v období dospívání, podobně jako si v matčině lůně zhruba opakujeme fyzickou antropogenezi. Tyto vrstvy uvažování zůstávají ovšem součástí naší osobnosti i v pozdějším věku – a mohou převládnout v době, kdy se stává velice těžkým udržet rovnováhu mezi intelektem, citem a vůlí, kdy harmonický rozvoj mysli vyžaduje v dnešním komplikovaném světě více úsilí, než tomu bylo dříve.


... myšlení - Co je to kritické myšlení a dobroser? #krimys ... Umění a myšlení (Jan Bouzek) | Detail knihy | ČBDB.cz ... . Petr Ludwig / Konec prokrastinace [CZE] ... Kritické myšlení - Dunning-Kruger efekt #krimys - Duration: 7:11. Myšlení u zvířat a lidí: Jak si rozumíme se zvířaty . Antropogeneze: Myšlení v umění paleolitu a mesolitu. Snivé myšlení (dreaming) Neolitický způsob cyklického myšlení: Rigveda, její předlohy . a Avesta. Umění neolitických civilizací . Eneolit (chalkolit) a pr ... Postmoderna - Wikipedie ... . Umění neolitických civilizací . Eneolit (chalkolit) a první vysoké civilizace Starého světa. Co je příčinou dnešní uspěchané doby, kterou si sami složitě vytváříme a toužíme tak po dokonalosti, pohodlí a vytoužené štěstí, radost s přítomného okamžiku... Kupte knihu Umění a myšlení (Jan Bouzek) s 16 % slevou za 418 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů...SOUVISEJÍCÍ KNIHY