Poslední dny Jana Palacha

Poslední dny Jana Palacha - Zdenka Kmuníčková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Zdenka Kmuníčková
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poslední dny Jana Palacha.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poslední dny Jana Palacha ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdenka Kmuníčková. Číst Poslední dny Jana Palacha Online je nyní tak snadné!

POPIS


Netradiční formou představené poslední dny Jana Palacha umožní čtenáři nahlédnout pod slupku událostí, jež započaly 16. 1. 1969 ve chvíli, kdy se před pražským Národním muzeem rozhořela živá pochodeň odporu proti okupaci a vládnoucímu režimu.Klíčovou částí knihy je doslovný přepis rozhovoru autorky s umírajícím Janem Palachem, při kterém vyšla najevo nejen racionální podstata jeho činu, ale též síla jeho mimořádného ducha. Zaznamenaný rozhovor je nezpochybnitelným dokladem skutečné motivace jeho činu, jeho duševního zdraví a důkaznou zprávou o jeho výjimečné osobnosti. Zajímavý je také osud pásku s rozhovorem, jehož klopotné cesty jsou popsány v poslední části knihy.


...y plné bolestí a „falešných" nadějí: přesně takové martyrium čekalo Jana Palacha (†20) poté, co se v horní části Václavského náměstí polil hořlavou chemikálií a zapálil ... E-kniha: Poslední dny Jana Palacha | Knihy.ABZ.cz ... . I přes svůj zoufalý čin si nepřipouštěl, že na základě devastujících popálenin zemře. Poslední Palachovy chvíle zaznamenala na základě vlastních vzpomínek lékařka ... Pohřeb Jana Palacha dne 25. ledna 1969 se stal velkým protestem proti pokračující okupaci. Smuteční průvod, čítající několik desítek tisíc lidí, šel z Václavského náměstí na tehdejší náměstí Kras ... Jan Palach | OSOBNOSTI.cz ... . ledna 1969 se stal velkým protestem proti pokračující okupaci. Smuteční průvod, čítající několik desítek tisíc lidí, šel z Václavského náměstí na tehdejší náměstí Krasnoarmějců v Praze 1 (dnešní Náměstí Jana Palacha), kde hovořilo několik řečníků, včetně Luboše Holečka. Palach byl pohřben na Olšanských hřbitovech. 50+ videos Play all Mix - Jan Palach a jeho rozhovor s doktorkou v nemocnici po upálení YouTube Poselství ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY