Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců

Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců - Jiří Kuthan, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kuthan,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kuthan,. Číst Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců Online je nyní tak snadné!

POPIS


Počátky českého státu jsou spjaty s christianizací země. Byl to v pozdním 9. století Bořivoj, první historicky doložený kníže z rodu Přemyslovců, který postavil první kostely na Levém Hradci a v prostoru Pražského hradu. Do řad světců z vladařského rodu vstoupila manželka knížete Bořivoje sv. Ludmila a Bořivojův vnuk sv. Václav, jenž se stal patronem a nebeským ochráncem Čechů a české země. Přemyslovcům se podařilo vybudovat základy českého státu a upevnit jeho postavení v evropském rámci. Jeho výrazem se stal i zisk královské hodnosti. Dvůr českých knížat a králů byl nejen centrem moci, ale i ohniskem kulturním. Panovníci byli po staletí největšími zakladateli, stavebníky a objednavateli uměleckých děl, jejichž umělecká a estetická kvalita i významový kód byly nástrojem vladařské reprezentace. Architektura a další umělecká díla se podílely na vytváření lesku a slávy panovnického majestátu podstatným způsobem. Tyto stavby a umělecká díla jsou významnými svědky minulosti českého státu a nositeli národní a kulturní identity.


...ížat a králů z rodu Přemyslovců Autor: Kuthan, Jiří a kol ... Praha: Nakladatelství Lidové noviny vydalo reprezentativní ... ... . Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074224386 ISBN: 978-80-7422-438-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 832 stran, česky Rozměry: 24 × 31,2 cm Rok vydání: 2018 (1. vydání) Kolektivní monografie „Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců" je pěkným, reprezentativním přehledem dochované architektury a uměleckých děl z období od konce 9. do počátku 14. století. Čtenář tak má jedinečnou možno ... Dílo knížat a králů od 1 159 Kč - Heureka.cz ... . do počátku 14. století. Čtenář tak má jedinečnou možnost spojit si vládu jednotlivých přemyslovských vladařů s konkrétními uměleckými a ... Dílo knížat a králů z rodu Přemyslovců. ... Byl to v pozdním 9. století Bořivoj, první historicky doložený kníže z rodu Přemyslovců, který postavil první kostely na Levém Hradci a v prostoru Pražského hra...SOUVISEJÍCÍ KNIHY