Odposlechy: Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942 - 1945

Odposlechy: Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942 - 1945 - Sönke Neitzel | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Sönke Neitzel
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Odposlechy: Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942 - 1945.pdf


Chcete si knihu přečíst?Odposlechy: Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942 - 1945 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Sönke Neitzel. Číst Odposlechy: Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942 - 1945 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Co německá generalita za druhé světové války skutečně věděla a co si myslela o Hitlerovi, válečné situaci a německých válečných zločinech, bylo dosud téměř neznámé. Po válce šířila přikrášlený obraz sama sebe: armáda vedla čestný boj, o válečných zločinech větších rozměrů její vedení nic nevědělo, vojenskou porážku je nutno připsat na vrub Hitlerovým diletantským zásahům. Odposlechové protokoly německých štábních důstojníků v britském zajetí, které historik Sönke Neitzel objevil v britském národním archivu, nám poprvé nabízejí možnost bezprostředního, autentického pohledu do myšlení vedení wehrmachtu. Zajatci, kteří nevěděli, že jsou odposloucháváni, se otevřeně vyjadřovali o svých válečných zkušenostech, o dalších vyhlídkách války, o nacismu, o válečných zločinech a atentátu z 20. července 1944. Autorův zevrubný a fundovaný komentář zřetelně ukazuje, nakolik si byla vojenská elita vědoma katastrofální válečné situace a kolik toho věděla o válečných zločinech spáchaných především na východní frontě.


...áře (1) Kniha Odposlechy: Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942-1945 Sönke Neitzel: Odposlechy ... Kniha Americká vojenská letadla 2. světové války - David ... ... .Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942-1945, přeložil Vladimír Čadský, Euromedia Group - Ikar,Praha 2009, 634 s. (záznam rozhlasového pořadu) Německý historik Sönke Neitzel vydal před čtyřmi lety v Berlíně obsáhlé protokoly z odposlechů německých štábních důstojníků v britském zajetí, které objevil v ... Neitzel, Sönke: Odposlechy. Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942-1945 Německý historik S ... Sönke Neitzel - Odposlechy : němečtí generálové v britském ... ... ... Neitzel, Sönke: Odposlechy. Němečtí generálové v britském válečném zajetí v letech 1942-1945 Německý historik Sönke Neitzel vydal před čtyřmi lety v Berlíně obsáhlé protokoly z odposlechů německých štábních důstojníků v britském zajetí, které objevil v britském Národním archivu. Odposlechy ně...SOUVISEJÍCÍ KNIHY