Jak se dělá teorie

Jak se dělá teorie - Wolfgang Iser | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Wolfgang Iser
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak se dělá teorie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak se dělá teorie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Wolfgang Iser. Číst Jak se dělá teorie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Poslední dílo čelného představitele tzv. recepčních studií Wolfganga Isera (1926–2007) je daleko více než pouhou příručkou určenou studentům humanitních věd. Interdisciplinárně pojaté teoretické přístupy v něm nejsou pouze vysvětlovány, nýbrž představovány jako nástroje intelektuální práce s literárními texty. Zatímco tzv. "tvrdé" jádro teorií v přírodních vědách je orientováno na formulaci zákonů, které slouží k předvídání vývoje procesů a systémů, "měkké" teorie v humanitních vědách, opírající se o metaforické pojmy, umožňují porozumět kultuře tím, že vytvářejí "mapy" – struktury vztahů, v nichž jsou jednotlivá data srozumitelná. Vzniká tak historicky a metodologicky různorodý soubor teorií, jenž ve svém pluralismu umožňuje ukázat mnohostrannost umění. Moderní umělecký výtvor tak Iser nenahlíží jako samostatný estetický objekt, ale jako interakci mezi dílem, jeho významovými, žánrovými či historickými kontexty a vnímatelem. Kniha přináší reprezentativní výběr teorií a metod napříč humanitními vědami 20. století a originální výklad z pohledu jedné z jejich nejvýznamnějších osobností.


...jak se vyrábí nějaká věc? Zavítejte do naší rubriky Jak se to dělá, kde se dozvíte jak se dělají nejběžnější věcí které každý den využíváte a ani neví ... Znáte dabéry Teorie velkého třesku? Přesvědčte se ... ... ... Jak se dělá teorie. Translated by Petr Onufer. První české vydání. Praha: Univerzita Karlova v Praze, nakladatelství Karolinum, 2009. 245 stran. ISBN 9788024616728. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Jak se praví na serveru chripka.cz: „V našem zeměpisném pásmu přichází chřipková epidemie v zimních měsících, nejčastěji mezi prosincem a dubnem." I kdyby byla hypoteticky data zakreslována ... Jak se vyrábí železo a ocel - YouTube ... .cz: „V našem zeměpisném pásmu přichází chřipková epidemie v zimních měsících, nejčastěji mezi prosincem a dubnem." I kdyby byla hypoteticky data zakreslována do grafu se zpožděním, křivka by zničehonic zamířila oproti veškeré logice strmě nahoru poté, co několik týdnů klesala. Category Sports; Song Virus (How About Now) - Original Mix; Artist Martin Garrix & MOTi; Album Virus TAKENDOWN; Writers Martijn Garritsen, Leon ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY