Královna Viktorie

Královna Viktorie - Strachey Lytton | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Strachey Lytton
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Královna Viktorie.pdf


Chcete si knihu přečíst?Královna Viktorie ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Strachey Lytton. Číst Královna Viktorie Online je nyní tak snadné!

POPIS


Lehké, poutavé a vtipné zachycení stěžejních událostí anglického života i rozmachu britského impéria po celém světě za vlády královny Viktorie (1837–1901). Autor proniká do královniny vyhraněné povahy a jejích názorů silně formovaných zbožňovaným manželem princem Albertem. Jeho líčení zároveň překypuje drobnějšími, ale charakteristickými denními událostmi, zápletkami a a pletichami na královském dvoře i ve vládních kruzích. Podává barvité portréty královniných favoritů, jejichž vlivu přímo odevzdaně a nadšeně podléhala. S jemnou ironií sleduje, jak se intelektuálně průměrná královna stává symbolem solidnosti a věčnosti celého britského impéria.


...e (24. května 1819, Londýn, Spojené království - 22 ... Královna Viktorie I.: Své dvorní dámy týrala, musely se jí ... ... . ledna 1901, ostrov Wight), narozená jako Alexandrina Victoria, byla královna Spojeného království Velké Británie a Irska od 20. června 1837 a první císařovna Indie od 1. května 1876, obojí do své smrti.Doba její vlády trvala 63 let a 7 měsíců, což je druhé nejdelší období vlády britského panovníka. Když mladičká Viktorie (Emily Blunt) nastupuje na anglický královský trůn, ocitá se v prostředí plném turbulentních zvratů, intrik a lstí, kde není možné věřit ani členům vlastní rodiny. Historické drama Královna Viktorie sleduje první ro ... Británie za vlády královny Viktorie - dějepis.com ... . Historické drama Královna Viktorie sleduje první roky její… Královna měla hodně dětí a ještě více vnoučat... Královna Viktorie vládla po dobu 64 let. Až do konce svých dnů si zachovala dobré zdraví a úžasný výkon. Její smrt ve věku 82 let otřásla celým národem. Pro lidi z Viktorie je dlouho id...SOUVISEJÍCÍ KNIHY