Vyprávění o zázracích: Středověký život v zrcadle exempel

Vyprávění o zázracích: Středověký život v zrcadle exempel - Caesarius z Heisterb | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Caesarius z Heisterb
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vyprávění o zázracích: Středověký život v zrcadle exempel.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vyprávění o zázracích: Středověký život v zrcadle exempel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Caesarius z Heisterb. Číst Vyprávění o zázracích: Středověký život v zrcadle exempel Online je nyní tak snadné!

POPIS


Soubor exempel – stručných vyprávění s mravním ponaučením, vkládaných do kázání duchovních pro větší přístupnost a srozumitelnost, nabízí unikátní pohled na život středověkých lidí. Jakoby v zrcadle zachycuje jejich ctnosti i neřesti, víru i pochybnosti, zdraví i nemoci, námahy i kratochvíle. Autor sbírky, cisterciácký mnich porýnského kláštera Heisterbachu, směroval své dílo především k poučení řádovým novicům. I dnešní čtenáře však bezpochyby osloví bohatství informací o všech oborech a zákoutích středověkého života. Pozoruhodná jsou například zachycení zbožnosti, představ a často i krutého konce různých skupin heretiků – vyděděnců středověkého světa, či neobyčejná škála barvitých až bizarních líčení setkání s pokušitelem a úhlavním nepřítelem lidí – ďáblem. V úvodu zařazuje překladatelka knihy Jana Nechutová Caesariovo dílo do kontextu dobové literatury a upozorňuje ï na vztahy jeho souboru s prostředím středověkých Čech.


...xempel - stručných vyprávění s mravním ponaučením, vkládaných do kázání duchovních pro větší přístupnost a srozumitelnost, nabízí unikátní pohled na život středověkých lidí ... Caesarius z Heisterbachu, Vyprávění o zázracích ... ... ... Kniha "Vyprávění o zázracích" ... xempel - stručných vyprávění s mravním ponaučením, vkládaných do kázání duchovních pro větší přístupnost a srozumitelnost, nabízí unikátní pohled na život středověkých lidí. Jakoby v zrcadle zachycuje jejich ctnosti i neřesti, víru i pochybnosti, zdraví i nemoci, námahy i kratochvíle. ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY