Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice

Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice - Jan Keller | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Keller
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Keller. Číst Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se zabývá trojicí pojmů, s nimiž pracuje soudobá sociologie. Jde o koncepty sociálních sítí, sociálního kapitálu a důvěry. Autor ukazuje, proč právě tyto kategorie budí dnes tak velkou pozornost. Moderní společnost, pokud chce vůbec fungovat, potřebuje neustále oživovat klíčové prvky téměř již zapomenuté tradice. Sociální sítě, sociální kapitál i důvěra, to vše má sloužit jako náhražka pojištění proti sociálním rizikům. Dochází k tomu v době, kdy selhávají standardní pojistné mechanismy, na kterých spočíval sociální stát. Autor dokládá iluzornost těchto nadějí pomocí materiálů, které jsou výsledkem jeho historických, etnografických a sociálně kriminologických studií. Jsou sociální sítě ohroženy návratem ke klientelismu? Udržujeme přátelství hlavně kvůli byznysu? V čem je sociální kapitál asociální? Jsou bezdomovci sociálními kapitalisty? Jak zní vzorec bezmezné důvěry? V čem jsou naše rituály bez užitku? Proč potřebuje modernita parazitovat na tradici?


...ta a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Autor: Keller, Jan Nakladatel: SLON EAN: 9788074190025 ISBN: 978-80-7419-002-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 174 stran, česky Rozměry: 15 × 23 cm Rok vydání: 2010 (1 ... Recenzie Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá ... ... . vydání) Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Article (PDF Available) in Sociologický časopis · January 2010 with 262 Reads How we measure 'reads' Podtitul: aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Krize sociálního státu, nárůst nejistoty, vytrácení komunitního života a další na člověka negativně působící jevy spjaté s moderní společností vedou k hledání jistot ... Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Toušek, Laco Veröffentlichungsver ... Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice ... ... ... Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Toušek, Laco Veröffentlichungsver...SOUVISEJÍCÍ KNIHY