Kasta, a basta!: Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola

Kasta, a basta!: Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola - Pavel Hons | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Hons
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kasta, a basta!: Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kasta, a basta!: Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Hons. Číst Kasta, a basta!: Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se věnuje problematice kasty a kastovního systému. Pokouší se dát odpověď na otázku, jak kastovní systém vznikl, jak se postupem času proměnil a jak vypadá dnes. Blíže si všímá koloniálního výzkumu, cenzů a rezervací, které měly na proměny kastovního systému zásadní vliv. Odmítá některá tradiční, avšak mylná či nepravděpodobná vysvětlení tohoto fenoménu, a pokouší se podívat na celou problematiku „jinak“. Úhelným kamenem pohledu tentokrát nejsou kasty nejvyšší, tedy bráhmani, ale kasty nejnižší, tedy nedotýkatelní. Čtenář se dozví, jak to vidí oni, jakou mají úlohu v rámci kastovního systému, zda si přejí svou kastu změnit, jak se snaží čelit kastovnímu útlaku a diskriminaci a také zda jsou opravdu nedotýkatelní.


... na kastovní systém, tentokrát převážně zdola ... Podpořte "NAPŮL ŽENA" na Startovači - Projekty | Startovač ... . Pavel Hons Nakladatel: Academia 2019 žádné recenze. Sojka hlídačka ... Kasta, a basta! Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola. Přidat recenzi ... Kasta, a basta! Autor: Hons, Pavel Nakladatel: Academia EAN: 9788020029799 ISBN: 978-80-200-2979-9 Kniha Kasta, a basta! - Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola. Přidat komentář. Doporučujeme. Opuštěná spo ... Hons, Pavel : Kasta, a basta! ... . Přidat komentář. Doporučujeme. Opuštěná společnost. Mít nebo být? Autor a jeho další knihy. Pavel Hons česká, 1977. Kasta, a basta! - Pohledy na kastovní systém, tentokrát převážně zdola 2019; Silný kafe: ... Kastovní systém v Indii; Varna (hinduismus) Džáti; Literatura. Hons, Pavel: Kasta, a basta! Pohled na kastovní systém, tentokrát převážně zdola. Praha...SOUVISEJÍCÍ KNIHY