Svatý démon

Svatý démon - Pavel Brycz | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Brycz
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Svatý démon.pdf


Chcete si knihu přečíst?Svatý démon ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Brycz. Číst Svatý démon Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příběh falešného mesiáše ze 17. století není klasickou historickou prózou, ale psychologickým podobenstvím o sociálních rolích, které jsou nám světem vnucovány, a ze kterých chceme vždy znovu a znovu vystoupit, abychom nakonec zjistili, že to lze jen za cenu sebezničení. Jde hlavně o drama setkání a symbiózy dvou mužů: Adama Jakobiho, charismatického psychopata, asociála, pudového člověka bez vyšší inteligence, který touží splynout s davem a být takzvaně normální, bez vracejících se výbuchů nekontrolovaného jednání, a Natana ze Lvova, slepého a nedoslýchavého mladého muže s křehkými kostmi a neduživým tělem, který, ač o šestnáct let mladší než Adam, by nikdy fyzicky nevydržel jeho šílený život. Z Natana se totiž stal pouhý mozek, který dnem i nocí spřádá plány, jak se postavit nad lidstvo, dát mu nový pořádek a moudře a spravedlivě vládnout. A je to právě geniální mrzák Natan, který pochopí, že musí angažovat tohoto živočišného blázna a psychopata, jenž se k němu přišel s důvěrou léčit ze svých poruch, aby ho světu předložil jako Proroka zvěstujícího Nový řád.


...intíř a dřevěný kostel Vznik kostela sv ... Démon, ďábel, satan, zlý ... . Mořice je spojován s rýžováním zlata a působením Vintíře (955 - 1045), německého benediktinského mnicha, který založil klášter v Rinchnachu a udržoval přátelské vztahy s českými knížaty Oldřichem a Břetislavem. Svatý démon Autor: Brycz, Pavel Nakladatel: Host EAN: 9788072942961 ISBN: 978-80-7294-296-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 180 stran, česky Rozměry: 12 × 18 cm Rok vydání: 2009 (1. vydání) ... Démon je nadpřirozená byt ... Svatý démon - Pavel Brycz | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . vydání) ... Démon je nadpřirozená bytost, zpravidla zlovolného charakteru. Existenci démonů předpokládá řada náboženství a duchovních, především magických, tradic.Nauka o nich se nazývá démonologie.. Slovo démon vychází ze starořeckého δαίμων daímōn označující nižší božstvo či strážného ducha, zpr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY