Kostely a sakrální stavby v Litovli

Kostely a sakrální stavby v Litovli - Pavel Šlézar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Šlézar
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Kostely a sakrální stavby v Litovli.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kostely a sakrální stavby v Litovli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Šlézar. Číst Kostely a sakrální stavby v Litovli Online je nyní tak snadné!

POPIS


V souvislosti s odstraňováním povodňových škod v roce 1997, zejména zabezpečením statiky narušených objektů, došlo v bývalém královském městě Litovli k archeologickým výzkumům a stavebně historickým průzkumům nejvýznamnějších stojících sakrálních památek, a to kostela sv. Filipa a Jakuba na tzv. Starém městě a farního kostela sv. Marka s kaplí sv. Jiří v historickém jádru města. Výzkumy přinesly zcela nové poznatky o počátcích a podobě těchto církevních staveb a zařadily Litovel k jedněm z nejlépe poznaných menších královských měst na území České republiky. Přispívá k tomu i unikátnost dochování středověkých artefaktů vyrobených z organických materiálů. Tyto archeologické prameny tak výrazně pomáhají doplnit představu o každodenním životě středověkého měšťana.


...vatého Marka je gotický kostel v Litovli ... Kostely a sakrální stavby: Město Bruntál ... .Leží v původním církevním obvodu, kde se dál nachází či nacházela kaple svatého Jiří, hřbitov, na kterém se pohřbívalo do roku 1784, fara a škola.Kostel byl upravován ve druhé polovině 15. století a dále v období renesance.Současná podoba je výsledkem barokní přestavby v letech 1675-1680. Kostely a církevní stavby v České republice. Vítejte na stránkách, které Vás pro ... Publikace o Litovli - Město Litovel ... . Vítejte na stránkách, které Vás provedou po všech kostelech České republiky. K dnešnímu dni je na těchto stránkách zveřejněno 16 546 fotografií 3 793 kostelů z 2 424 obcí ČR. Tyto stránky si prohlížíte jako návštěvník č. Dům knihy.cz > Knihy > Historie > Kostely a sakrální stavby v Litovli. Akce Skladacky-puzzle-akce Akce Dětské knihy se slevou Akce Superman za supercenu! Kostely a sakr...SOUVISEJÍCÍ KNIHY