Volební systémy poměrného zastoupení: Mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence

Volební systémy poměrného zastoupení: Mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence - Tomáš Lebeda | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Lebeda
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Volební systémy poměrného zastoupení: Mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence.pdf


Chcete si knihu přečíst?Volební systémy poměrného zastoupení: Mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Lebeda. Číst Volební systémy poměrného zastoupení: Mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se věnuje systémům poměrného zastoupení, které jsou dnes vůbec nejrozšířenějším typem volebních systémů na celém světě. Detailně rozebírá jejich mechanismy, vlastnosti i jejich politické důsledky. Analyzuje příčiny velmi rozdílného působení poměrných systémů na proporcionalitu volebních výsledků, na výslednou podobu stranických systémů i na reálnou politiku. Zároveň v této oblasti přináší nové a ve světě dosud nepublikované poznatky. Jako empirický podklad pro analýzu byl použit datový soubor získaný na základě metody Monte Carlo, která je v oblasti politologického výzkumu zatím minimálně využívána. Vedle teoretické analýzy přináší řadu příkladů reálného fungování volebních systémů v západních demokraciích i v České republice. Kniha je určena odborníkům a studentům politologie, sociologie, práva a dalších společenskovědních oborů. Své čtenáře si nepochybně najde i mezi novináři, politiky, politickými poradci a analytiky a v laické veřejnosti.


... systémy poměrného zastoupení - mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence ... Profil osoby Doc. PhDr. Tomáš Ph.D. | KPES UPOL ... . Praha: Karolinum, 2008. 160 s. ISBN 978-80-246-1523-3. (česky) KOUDELKA, Zdeněk: Změna volebního systému, Politologický časopis 1/2000, s. 90-95, ISSN 1211-3247; Související články. Volební systém Volební systémy poměrného zastoupení - mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence. Tomáš Lebeda. Lebeda, Tomáš, Lebeda, Tomáš, Document has not been rated yet ... Volební systémy ... Volby ve Švédsku - Wikipedie ... . Lebeda, Tomáš, Lebeda, Tomáš, Document has not been rated yet ... Volební systémy a pomerné zastoupení 20 3.1 Systémy pomerného zastoupení 24 4. Problém proporcionality a jejího měření 29 4.1 Standardní prístupy k ... Volební systémy poměrného zastoupení: Mechanismy, proporcionalita a politické konsekvence Tomáš Lebeda Nakladatel: Karolinum 2009 Knihy s touto tématikou. Tom...SOUVISEJÍCÍ KNIHY