Tajemné stezky-Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou

Tajemné stezky-Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou - Jan Řehounek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Řehounek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemné stezky-Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tajemné stezky-Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Řehounek. Číst Tajemné stezky-Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nymburský spisovatel, publicista a znalec regionu středního Polabí Jan Řehounek tentokrát odbočil od Labe po jeho přítoku Výrovce, aby čtenářům přiblížil turisticky dosud téměř neobjevený kus země, obecně známý jako Českobrodsko. Protože jde ale o území sevřené toky Výrovky a Šembery, říká se mu Pošembeří. Začíná kousek za velkou Prahou na hranicích Úval, ve Vyšehořovicích, Tuklatech a Škvorci. Na severu ho ohraničuje dálnice D11, na jihu silnice z Mukařova do Zásmuk. Na východě sahá téměř ke Kolínu. Nejsou tu velké městské aglomerace, největšími městy jsou Český Brod, Kostelec nad Černými lesy, Kouřim a Pečky. Zato ale Pošembeří oplývá krásnou přírodou a historickými památkami. Známá jsou např. městská památková centra výše jmenovaných měst, skanzen v Kouřimi, kostely v Plaňanech či lipanské bojiště… Jen málokdo ale zná soubor gotických památek ve Vyšehořovicích, zámek ve Škvorci, románskou baziliku v Tismicích, rodiště svatého Prokopa v Chotouni a odtud se táhnoucí Čertovu brázdu, tvrze v Tuchorazi či Hradeníně, markomanská archeologická naleziště u Dobřichova, barokní sladovnu v Kounicích, židovský hřbitov v Přistoupimi… Z přírodních krás stojí za návštěvu kopec Klepec u Přišimas, romantické Údolí Šembery, přírodní rezervace u Chroustova, svědecké kopce u Bříství a Přerova… Na kole si lze projet Středočeskou ovocnou cyklostezku, jež vede napříč Pošembeřím. Ani Tajemným stezkám v nadtitulu knihy nezůstaneme nic dlužni. Spousta míst je opředena pověstmi a lidovými povídačkami. Od těch nejstarších legend o svatém Prokopovi až po říkačky související s lidovými zvyky a svátky. Doufáme, že se spolu s autorem, zaníceně zaujatým historií a krásami tohoto koutu středních Čech, s chutí vydáte po tajemných stezkách Pošembeří.


... stezky-Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou Autor: Řehounek, Jan Nakladatel: Regia EAN: 9788087866412 ISBN: 978-80-87866-41-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 272 stran, česky Rozměry: 14,9 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a ... ... . vydání) Všechny informace o produktu Kniha Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou - Jan Řehounek, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou - Jan Řehounek. Jan Řehounek: Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou 299 Kč 209 Kč za ks Nymburský spisovatel, publicista a znalec regionu středního Polabí Jan Řehounek tentokrát odbočil od Labe po jeho pří ... Kniha Tajemné Stezky - Starobylým Českobrodskem Mezi ... ... . Jan Řehounek: Tajemné stezky - Starobylým Českobrodskem mezi Výrovkou a Šemberou 299 Kč 209 Kč za ks Nymburský spisovatel, publicista a znalec regionu středního Polabí Jan Řehounek tentokrát odbočil od Labe po jeho přítoku Výrovce, aby čtenářům přiblížil turisticky dosud témě...SOUVISEJÍCÍ KNIHY