Život na nástupišti

Život na nástupišti - Octavian Paler | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Octavian Paler
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Život na nástupišti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život na nástupišti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Octavian Paler. Číst Život na nástupišti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Děj románu je zasazen do snové krajiny na pomezí lesa a močálu, kde se na opuštěném nádraží setkávají dva neznámí, muž a žena. Nacházejí tu útočiště před netolerantní společností plnou násilí. Při marném čekání na vlak skládají účty z vlastní životní pasivity a chystají se k osudovému kroku. Hrdinovy vzpomínky na nedávnou minulost, pojímanou groteskně, ba přízračně, se prolínají s reminiscencemi výstřelků Francouzské revoluce.


... na nástupišti v mnohom pripomína Tatarkovho Démona súhlasu ... Když doživotní znamená život Artur Hutchinson - YouTube ... . Vyrovnávanie sa s totalitou, hľadanie vlastnej cesty ako v neslobode žiť. A na záver, ak som správne pochopil, pridáva autor akúsi obhajobu, či vysvetlenie, prečo je kolaborácia s utláčateľom, ak už nie ospravedlniteľná, tak aspoň pochopiteľná. Děj románu je zasazen do snové krajiny na pomezí lesa a močálu, kde se na opuštěném nádraží setkávají dva neznámí, muž a žena. Nacházejí tu útočiště před netolerantní společností ... Život na nástupišti - Octavian Paler | Knihy.ABZ.cz ... . Nacházejí tu útočiště před netolerantní společností plnou násilí. Při marném čekání na vlak skládají účty z vlastní životní pasivity a chystají se k osudovému kroku. Hrdinovy ... Život na nástupišti - Paler, Octavian ; Pomezí lesa a močálu, desatero vyškrabané do omítky, život, který protrpíme a pročekáme. Tak začíná rumunský román, jenž je prote...SOUVISEJÍCÍ KNIHY