Střepiny chobotnice aneb Národ sobě

Střepiny chobotnice aneb Národ sobě - Vlastimil Ježek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vlastimil Ježek
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Střepiny chobotnice aneb Národ sobě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Střepiny chobotnice aneb Národ sobě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vlastimil Ježek. Číst Střepiny chobotnice aneb Národ sobě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha Vlastimila Ježka, v letech 2004 – 2008 generálního ředitele Národní knihovny, vypráví o velkém, a dokonce i uskutečnitelném snu. O nové budově knihovny v Praze na Letné. Architektonickou soutěž vyhrála britská společnost Future Systems vedená českým architektem Janem Kaplickým. Příběh jeho „chobotnice“ je sice proslulý, ovšem autor, který byl v nejvlastnějším centru dění, jej ukazuje v překvapivých a často netušených souvislostech, se spoustou neznámých detailů a s desítkami dokumentů. Kniha je tak vlastně sondou do naší společnosti i do světa politiků v čele s pražským primátorem Bémem, kteří vytáhli proti Kaplického projektu. Ježek byl ovšem také u neveřejných jednání, kde Bém hrál druhé housle v rukou mocného pražského podnikatele, a zpřístupňuje čtenářům i svou rozsáhlou mailovou korespondenci s šéfem českého antimonopolního úřadu Pecinou, který ho v závěru varuje slovy: „Hřbitovy jsou plné padlých hrdinů...“ Kniha tak v některých fázích dostává nádech thrilleru a ráz antické tragédie jí nakonec dá nečekaná smrt Jana Kaplického.


...ny chobotnice aneb Národ sobě Autor: Ježek, Vlastimil Nakladatel: Daranus EAN: 9788086983691 ISBN: 978-80-86983-69-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 256 stran, česky Rozměry: 13,5 × 21 cm Rok vydání: 2009 (1 ... Chobotnice - vše o tématu ... . vydání) Střepiny chobotnice aneb Národ sobě. ... Příběh jeho „chobotnice" je sice proslulý, ovšem autor, který byl v nejvlastnějším centru dění, jej ukazuje v překvapivých a často netušených souvislostech, se spoustou neznámých detailů a s desítkami dokumentů... Ježek - Střepiny chobotnice aneb Národ sobě (2009) Daranus 2009, 279 stran, fotografie, velmi dobrý stav. (x1936) Kniha, Autor: Ježek, Vlastimil, Cena: 50,- Velmi dobrý stav s ... Knihovní budovy - Česko | Knihy.ABZ.cz ... ... Ježek - Střepiny chobotnice aneb Národ sobě (2009) Daranus 2009, 279 stran, fotografie, velmi dobrý stav. (x1936) Kniha, Autor: Ježek, Vlastimil, Cena: 50,- Velmi dobrý stav s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY