Skladatelův svět

Skladatelův svět - Paul Hindemith | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Paul Hindemith
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Skladatelův svět.pdf


Chcete si knihu přečíst?Skladatelův svět ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Hindemith. Číst Skladatelův svět Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha SKLADATELŮV SVĚT vychází z přednášek, k nimž Paula Hindemitha v akademickém roce 1949–1950 pozvala Harvardská univerzita. Hindemith zde zkoumá hranice i horizonty onoho zvláštního prostoru, ve kterém vzniká hudební skladba; stejně tak ale s pronikavým postřehem a někdy i sarkasmem popisuje vnější a hmotné podmínky, do nichž skladatel se svou skladbou vstupuje a ve kterých se musí uplatnit.Kniha podává ucelený náčrt obecné teorie hudby s důrazem na skladatelské hledisko, nepředpokládá ale odborné znalosti a je psána přístupným a poutavým stylem. Hindemith zde vystupuje jako znalec hudební historie i evropské filozofické tradice, jako trpělivý myslitel a kritik každého falešného nadšení, jako břitký komentátor hudebního života a v neposlední řadě též jako Američan, který nezapomíná na své evropské kořeny.


...kladatelův svět vychází z přednášek, k nimž Paula Hindemitha v akademickém roce 1949-1950 pozvala Harvardská univerzita ... Harmonicky myslet a slyšet PDF Online - Prazska PDF ... . Hindemith zde zkoumá hranice i horizonty onoho zvláštního prostoru, ve kterém vzniká hudební skladba; stejně tak ale s pronikavým postřehem a někdy i sarkasmem popisuje vnější a hmotné podmínky, do nichž skladatel se svou skladbou vstupuje ... Kniha SKLADATELŮV SVĚT vychází z přednášek, k nimž Paula Hindemitha v akademickém roce 1949-1950 pozvala Harvardská univerzita. Hindemith zde zkoumá hranice i horizonty onoho zvláštního prostoru, ve kterém vzniká hudební skladba; stejně tak ale s ... Skladatelův svět : jeho obzory a hranice - Antikvariát ... ... . Hindemith zde zkoumá hranice i horizonty onoho zvláštního prostoru, ve kterém vzniká hudební skladba; stejně tak ale s pronikavým postřehem a někdy i sarkasmem popisuje vnější a hmotné podmínky, do nichž skladatel se svou... Kniha SKLADATELŮV SVĚT vychází z př...SOUVISEJÍCÍ KNIHY