Judaismus a politika v Izraeli

Judaismus a politika v Izraeli - Marek Čejka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Čejka
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Judaismus a politika v Izraeli.pdf


Chcete si knihu přečíst?Judaismus a politika v Izraeli ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Čejka. Číst Judaismus a politika v Izraeli Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vnitropolitická situace v Izraeli bývá ve sdělovacích prostředcích často ve stínu napjatých vztahů mezi izraelskými Židy a Palestinci. Přitom vztahy mezi judaismem a politikou v židovském státě nejsou o nic méně zajímavé a důležité. Vzájemné provázání judaismu s izraelskou politikou je také příčinou mnoha vnitřních konfliktů a v neposlední řadě ovlivňuje i izraelsko-palestinský spor. Tato kniha se českému čtenáři snaží zpřehlednit zajímavou a složitou problematiku. Zároveň se pokouší odpovědět na řadu otázek: Půjde Izrael i nadále cestou demokracie, či se více přiblíží k teokracii? Proč mají náboženské politické strany v Izraeli takový vliv? Jaký vztah mají zbožní Židé k sionismu? Jak souvisí náboženství s výstavbou židovských osad?… Kniha je určena nejen odborníkům, ale každému, kdo se o Izrael zajímá.


...s a politika v Izraeli . Marek Čejka; Marek Čejka ... Kniha: Judaismus a politika v Izraeli - Marek Čejka ... ... . 4,9 . Sledovať autora . Biografie a životopisy Ekonomika a právo Ezoterika a duchovno Geografia a cestovanie História Literatúra faktu Spoločenské vedy Umenie. Všetky knihy autora . Barrister ... Náboženství je v Izraeli je hlavním rysem země a hraje významnou roli v utváření izraelské kultury a životního stylu.Izrael je jediná země na světě, kde jsou většina obyvatel Židé.Podle Centrálního statistického úřadu byla izr ... Judaismus a politika v Izraeli - Marek Čejka | Databáze knih ... .Podle Centrálního statistického úřadu byla izraelská populace k roku 2005 tvořena ze 76,1 % židy, 16,2 % muslimy, 2,1 % křesťany a 1,6 % Drúzy. Mnohokrát navštívil Blízký východ a v letech 2001-2002 absolvoval stáž na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě. Je autorem úspěšných knih Judaismus, politika a Stát Izrael (2002), Izrael a Palestina (2005), Encyklopedie blízkovýchodního terorismu (2007) a řady vědeckých i po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY