Osobitost české literatury

Osobitost české literatury - Oleg Malevič | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Oleg Malevič
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Osobitost české literatury.pdf


Chcete si knihu přečíst?Osobitost české literatury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Oleg Malevič. Číst Osobitost české literatury Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ruský bohemista Oleg Malevič pojal do své knihy studie, úvahy a eseje, jež psal za svého vědeckého působení během téměř padesáti let. Nepodléhal oficiálním tlakům a hledal osobní přístup k literatuře blízkého a zároveň odlišného národa. Zajímal se o svéráznost české mentality i kulturního života, jež vnímal na pozadí otázek, které vyvstávaly před ruským čtenářem: ve fundované studii o Janu Nerudovi se zamýšlel nad osudy českého románu, nejvíce pozornosti však věnoval české literatuře 20. století – Karlu Čapkovi, Karlu Poláčkovi, Vladislavu Vančurovi, Milanu Kunderovi. Na někdejší Kunderově polemice s ruským emigračním básníkem Iosifem Brodským o tvorbě Fjodora Dostojevského doložil rozdílnost českého a ruského vnímání klasického románu. Kniha je doplněna autorovou bibliografií a rejstříkem.


...t české literatury Autor: Malevič, Oleg Nakladatel: Malvern EAN: 9788086702445 ISBN: 978-80-86702-44-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 340 stran, česky Rozměry: 14 × 20 cm Rok vydání: 2009 (1 ... Manifest České Moderny - referát | NeuP.eu ... . vydání) Osobitost české literatury - Malevič, Oleg ; Ruský bohemista Oleg Malevič pojal do své knihy studie, úvahy a eseje, jež psal za svého vědeckého působení během téměř padesáti let. Nepodléhal oficiálním tlakům a hledal osobní ... Osobitost české literatury autor: Malevič Oleg doporučená cena: 280 Kč naše cena:235Kč Ve své knize Osobitost české literatury hovo ... O překladu, osobitosti české literatury a literární vědě ... ... . Nepodléhal oficiálním tlakům a hledal osobní ... Osobitost české literatury autor: Malevič Oleg doporučená cena: 280 Kč naše cena:235Kč Ve své knize Osobitost české literatury hovoñte o stále výraznějších hlasech tzv. „malých národů a a jejich literatury ve srovnání s těmi „velkými". Obzvlášť v Rusku by pñtom myslím bylo třeba vyzdvihnout roli překladatelů : jejich schop...SOUVISEJÍCÍ KNIHY