Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu

Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu - David Emerson | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
David Emerson
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor David Emerson. Číst Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Při léčbě klienta, který trpí interpersonálním traumatem jako je chronické zneužívání v dětství nebo domácí násilí, nemá verbální terapie vždy ten nejlepší efekt. Pro tyto klienty jsou trauma a jeho důsledky natolik zabudované do osobnosti a tak komplexní, že omezení klientových zkušeností na sadu symptomů, případně navrhování změn v kognitivním rámci nebo v rámci behaviorálních vzorců ignoruje důležitého a klíčového hráče: tělo. Odborníci v oblasti duševního a mentálního zdraví většinou souhlasí, že v případech komplexního traumatu se v těle nachází a manifestuje mnoho utrpení – sebenenávist, stud a strach. Například žena, která zažívala v dětství sexuální zneužívání, může mít navzdory úspěšné pracovní kariéře období, kdy nedokáže vnímat končetiny a cítí celkové odpojení od své fyzické podstaty. Přeorientování klientky na tělo a vytváření „tělesného pocitu“ může být klíčem k odemknutí její bolesti a nasměrováním k léčení. Tato kniha představuje úspěšnou intervenci nazvanou Trauma-sensitivní jóga (TSJ), což je program pro traumatizované klienty založený na vědeckých důkazech, který jim pomáhá v bezpečném a vědomém propojení s vlastním tělem. Klinický psycholog nemusí mít znalosti a povědomí o józe, aby porozuměl a používal tyto jednoduché techniky, které jsou zde prezentovány uceleně a ve stručném a čtivém formátu. Trauma-sensitivní jóga pomáhá klientům dosáhnout hlubšího a trvalejšího uzdravení. Kniha obsahuje více než 30 fotografií s různými jógovými formami a v poslední kapitole je uvedeno portfolio jógové praxe krok za krokem, které lze používat při práci s klienty.


...terapii : trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu / David ... Jóga v terapii - Emerson David | Knihy Dobrovský ... . Emerson ; z anglického originálu Trauma-sensitive yoga in therapy: Bringing the body . into treatment ... přeložila Petra Plašilová. -- První vydání v českém jazyce. -- Praha : Maitrea, 2019. -- 176 stran. ISBN 978-80-7500-448-2 Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu Jóga jako pomocník při terapii traumatu Trauma v našich životech. Každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo prošel traumatizující událo ... Emerson David: Jóga v terapii - Trauma-sensitivní jóga ... ... . Každý z nás má ve svém okolí někoho, kdo prošel traumatizující událostí, ať je to dopravní nehoda, přírodní katastrofa, náhlá ztráta blízké osoby, anebo přepadení či sexuální zneužití. Jóga v terapii: Trauma-sensitivní jóga jako pomocník při léčbě traumatu David Emerson Nakladatel: Maitrea 2019 Trauma-sensit...SOUVISEJÍCÍ KNIHY