Čurda z hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu

Čurda z hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu - Miloš Doležal | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Miloš Doležal
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Čurda z hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čurda z hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Miloš Doležal. Číst Čurda z hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jak reaguje člověk v mezních situacích? Jaké následky nese spolupráce s okupantem či úpis ďáblu? Naše novodobá historie není dlážděna jen hrdinstvím, obětavostí a zásadovostí, ale také selháváním, zrádcovstvím a kolaborací. Miloš Doležal, který se dlouhodobě zabývá postavou mučedníka komunismu faráře Josefa Toufara, se tentokrát zaměřil na období protektorátu. Stopy po hlavních aktérech jeho knihy jsou i dnes znatelné a krvavé. Autor však nesoudí lidi ani dějiny, spíše pozorně rozplétá osudové okamžiky, snaží se porozumět vnitřním pohnutkám a nahlédnout do tragické partie, kterou s člověkem rozehrává Zlo.Tři dokupovídky nejsou historickou studií, ale živým a čtivým portrétem několika temných postav: Bohuslava Bušty alias „Zwirna“, krejčího z Vysočiny, který se stal agilním konfidentem gestapa v Táboře. Oskara „Kariho“ Felkla, předválečného československého četníka, posléze příslušníka gestapa na Kladně a jednoho ze strůjců vyvraždění a vypálení Lidic, a jeho manželky. A konečně parašutisty Karla Čurdy, člena paraskupiny OUT DISTANCE, vysazeného do protektorátu na jaře 1942, který zradil své kamarády a spolupracovníky a z kterého se stal spolupracovník gestapa Karl Jerhot.


...z Hlíny - Tři dokumentární povídky z protektorátu 2019; Bodla stínu do hrudního koše 2009; Chtěl jsem být blanickým rytířem 2010; všech 29 knih autora ... E-kniha: Čurda z Hlíny - Miloš Doležal | Knihy.ABZ.cz ... . Kniha Čurda z Hlíny - Tři dokumentární povídky z protektorátu je v Čurda z hlíny: Tři dokumentární povídky z protektorátu. Miloš Doležal Nakladatel: Host 2019 ... Do knihy Čurda z Hlíny Doležal zdokumentoval a autorsky dokreslil tři osudy českých zrádců a kolaborantů z protektorátu. Poté, kdy badatelsky i lidsky udělal maximum pro památku mučedníka komunistického ... Všechny informace o produktu Kniha Čurda z Hlíny - Tři dokumentárn ... Kniha Čurda z Hlíny - Tři dokumentární povídky z ... ... . Poté, kdy badatelsky i lidsky udělal maximum pro památku mučedníka komunistického ... Všechny informace o produktu Kniha Čurda z Hlíny - Tři dokumentární povídky z protektorátu, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Čurd...SOUVISEJÍCÍ KNIHY