Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu

Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu - James B. Given | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
James B. Given
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James B. Given. Číst Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Téma inkvizice zpracoval J.B. Given velmi nestranným způsobem. Na několika místech se dokonce zdá, jakoby autor stranil inkvizitorům. Je si však dobře vědom důsledků soudní procedury inquisitio a z ní vyplývajícího otevřeného prostoru pro fabrikaci nepravdivých obvinění a odsuzování nevinných. Sám konstatuje, že „s inkvizitory středověkého Languedocu jsme přímo na cestě, která vede k několika nejhanebnějším epizodám evropských dějin, včetně pronásledování Židů a muslimů ve Španělsku a velkého honu na čarodějnice šestnáctého a sedmnáctého století.“ Svědčí o autorově dobrém vkusu a citu pro míru, že v této souvislosti nezmiňuje další, novější analogie.


...E. A STŘEDOVĚKÁ SPOLEČNOST. edice historicus ... Inkvizice a cenzura | Využití křesťanského dědictví ve výuce ... . JAMES B. GIVEN. NAPSAL TAKÉ: Společnost a zabití člověka v Anglii třináctého století. Stát a společnost ve středověké Evropě: Gwynedd a Languedoc pod cizí vládou. James B. Given. Moc, kázeň a odpor v Languedocu. A STŘEDOVĚKÁ SPOLEČNOST. INKVIZICE Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu. James B. Given Nakladatel: VERBUM Publishing 2008 ... I ... Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v ... ... . Given Nakladatel: VERBUM Publishing 2008 ... Inkvizice a středověká společnost Autor: Given, James B. Nakladatel: VERBUM Publishing EAN: 9788090392007 ISBN: 978-80-903920--7 Review: James B. Given, Inkvizice a středověká společnost: Moc, kázeň a odpor v Languedocu Kniha: Inkvizice a středověká společnost -- Moc, kázeň a odpor v Languedocu - James B. Given Téma inkvizice zpracoval J.B. Given velmi nestranným způsobem....SOUVISEJÍCÍ KNIHY