Egypťan Sinuhet

Egypťan Sinuhet - Mika Waltari | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Mika Waltari
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Egypťan Sinuhet.pdf


Chcete si knihu přečíst?Egypťan Sinuhet ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mika Waltari. Číst Egypťan Sinuhet Online je nyní tak snadné!

POPIS


Patnáct knih ze života lékaře SinuhetaNesmrtelný román ze starověkého Egypta. Snad žádný jiný beletrista nedokázal vzbudit o starověký Egypt a jeho historii takový zájem jako finský spisovatel Mika Waltari svým úspěšným románem Egypťan Sinuhet. V patnácti knihách ze života lékaře Sinuheta se čtenář ocitá ve 14. století př. Kr., v době, kdy Hornímu i Dolnímu Egyptu vládl proslulý faraon Tutanchamon. Pozoruhodné a barvité osudy vypravěče Sinuheta čtenáře zavedou do významných míst tehdejšího světa, do válečné vřavy, nelítostných bojů o moc, dvorských pletich a úkladů tak podrobně a věrohodně, že lze jen obdivovat, jak nestárnoucí obraz této doby i podobenství lidského života v samotném Sinuhetovi i osudech obyčejných lidí autor vytvořil. Mistrné vypravěčství, lehké pero a humor i moudrost, které tento román prostupují, zaručují tomuto dílu nesmrtelnou přitažlivost.


... Sinuhet (finsky Sinuhe egyptiläinen) je historický román finského spisovatele Miky Waltariho, v českém překladu doprovázený též podtitulem patnáct knih ze života lékaře ... Kniha: Egypťan Sinuhet (Mika Waltari) | Martinus ... .Poprvé byl publikován ve Finsku v roce 1945 a je to nejúspěšnější autorův román.. Ačkoli se dílo odehrává v minulosti, lze v ději najít prvky, které jsou nesmrtelné a důmyslně se ... Poslyšte příběh ze starověkého Egypta třináct století před Kristem. Příběh muže - někdejšího novorozence poslaného po Nilu v malé lodičce spletené z ptáčnických uzlů, jenž se stal ve své zemi slavným a vstoupil do dějin. Nikdo neby ... Sinuhet - Wikipedie ... . Příběh muže - někdejšího novorozence poslaného po Nilu v malé lodičce spletené z ptáčnických uzlů, jenž se stal ve své zemi slavným a vstoupil do dějin. Nikdo nebyl tak blízko bohům… Egypťan Sinuhet 2013; Tajemný Etrusk 2004; Jeho království 2005; Krvavá lázeň 2002; Pád Cařihradu 1997; všech 35 knih autora. Podobné knihy. Řeka bohů 1994; Faraonův písař 1986; Šaman 1995; všech 9 podobných. Kniha Egypťan Sinu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY