Veverka v kleci

Veverka v kleci - Agnes Pellier-Galdiová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Agnes Pellier-Galdiová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Veverka v kleci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Veverka v kleci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Agnes Pellier-Galdiová. Číst Veverka v kleci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román se odehrává v bývalém Československu v letech 1948 až 1956. Hlavní hrdinkou je dvacetiletá dívka Věra, původem z Maďarska, která po traumatických válečných zkušenostech z Budapešti přichází plna nadějí na lepší život za prací do Prahy, a to právě v bouřlivých dnech po únoru 1948. Zde prožívá svůj první hluboký milostný vztah s hudebníkem Pražské filharmonie. Milenci se po svém snaží vyrovnávat s diktaturou a narůstající represí. On komunistický režim toleruje a je ochoten v zájmu své kariéry dělat kompromisy, Věra rostoucí nároky režimu snáší obtížně. Na schématu intimního milostného dramatu je vylíčen střet dvou individualit a dvou různých přístupů k požadavkům, jež na člověka klade nelehká společenská situace. Je to příběh o tom, jak se z malých počátečních ústupků mohou stát velké kompromisy, kvůli nimž se rozpadají vztahy i charaktery.


...v kleci Autor: Pellier-Galdiová, Agnes Nakladatel: NLN - Nakladatelství Lidové noviny EAN: 9788074226700 ISBN: 978-80-7422-670- Překlad: Šindelka, Jan Popis: 1× kniha, brožovaná, 188 stran, česky Rozměry: 11,8 × 16,8 cm Rok vydání: 2019 (1 ... PŘÍRODA: Veverka v komíně (už zase)! - Neviditelný pes ... . vydání) Román se odehrává v bývalém Československu v letech 1948 až 1956. Hlavní hrdinkou je dvacetiletá dívka Věra, původem z Maďarska, která po traumatickýc... Veverka v kleci - Agnes Pellier-Galdi | Databáze knih Veverka v kleci zpět na výběr knih. U této knihy je ukázka k dispozici. Rozklikněte obrázek pro zobrazení. Agnès Pellier-Galdiová Jan Šindelka . Román se odehrává v bývalém Čes ... Veverka v kleci levně | Mobilmania zboží ... ... Veverka v kleci - Agnes Pellier-Galdi | Databáze knih Veverka v kleci zpět na výběr knih. U této knihy je ukázka k dispozici. Rozklikněte obrázek pro zobrazení. Agnès Pellier-Galdiová Jan Šindelka . Román se odehrává v bývalém Československu v letech 1948 až 1956. Hlavní hrdinkou je dvacetiletá dívka Věra, původem z Maďarska, která po traumatických válečných ... Veverka v kleci „Běženci k nám přicházejí s cílem využívat naše...SOUVISEJÍCÍ KNIHY