Clark Gable: Životopis

Clark Gable: Životopis - Warren G. Harris | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Warren G. Harris
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Clark Gable: Životopis.pdf


Chcete si knihu přečíst?Clark Gable: Životopis ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Warren G. Harris. Číst Clark Gable: Životopis Online je nyní tak snadné!

POPIS


Clark Gable dorazil do Hollywoodu po velmi neuspořádaném mládí a díky urostlé postavě a prosté svěží osobnosti se z něj zakrátko stal „král velkoměsta“. Byl hazardním hráčem mezi gamblery, velkým pijanem v čase, kdy popíjel snad každý a zdánlivě bez ustání, a milovníkem zástupů nejkouzelnějších dam z té nejpřitažlivější „továrny“ na kouzla na celém světě, včetně jeho největší životní lásky Carole Lombardové.Byl „králem Hollywoodu“. Rozhodli tak účastníci ankety, kterou roku 1938 vyhlásil novinář Ed Sullivan, a v tomto případě reklamní slogan seděl. Clark Gable představoval pro všechny návštěvníky kin ideál mužného Američana – ať zářil spolu s Jean Harlowovou ve filmu Red Dust, opřádal svým kouzlem Claudette Colbertovou ve snímku Stalo se jedné noci nebo vzdoroval Charlesu Laughtonovi (a miloval tahitskou krasavici) ve Vzpouře na lodi Bounty. Rhetta Butlera v Jihu proti Severu hrát nechtěl, jenže pro tu roli se o nikom jiném nikdy ani neuvažovalo, to by totiž Clarkovi obdivovatelé nestrpěli. Žádná hvězda zlatého věku filmu nevyvolávala tak bezprostřední sympatie. Gableovo mužné osobní kouzlo přivádělo ženy k mdlobám a mužům nevadilo. Vypadal totiž jako správný chlapík, který si na nic nehraje. Zřetelně to potvrzuje i jeho věcný životopis z pera Warrena G. Harrrise.


...t životopis Životopis. William Clark Gable byl americký filmový herec, který byl nazýván „Král Hollywoodu" ... Tak pravil Radek Blažek: Životopis Grety Garbo: jaká byla ... ... . Narodil se 1.února 1901 v Cadiz v Ohiu Williamu H. Gablovi a Adelin Hershelmanové. Matka mu zemřela na mozkový nádor, když mu bylo 9 měsíců. William Clark Gable (1. února 1901 - 16. listopadu 1960) byl americký filmový herec, ve 30. letech považovaný za Krále Hollywoodu. Životopis. Narodil se 1. února 1901 v Cadiz v Ohiu Williamu H. Gablovi a Adelin Hershelmanové. Matka mu zemřel ... Clark Gable - životopis | OSOBNOSTI.cz ... . Životopis. Narodil se 1. února 1901 v Cadiz v Ohiu Williamu H. Gablovi a Adelin Hershelmanové. Matka mu zemřela na mozkový nádor, když mu bylo 9 měsíců. Jeho otec se znovu oženil a usadil se ve ... Clark Gable 2020 - Životopis na Wikipedii, Wiki, Věk, Narozeniny, Instagram Clark Gable - herec, top star zvaný the King se narodil 1.2.1901 ve městě Cadiz, Ohio, Spojené státy Clark byl velmi nešťastný a vypršela mu sm...SOUVISEJÍCÍ KNIHY