Bůh nezná budoucnost

Bůh nezná budoucnost - Martin Komárek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Komárek
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bůh nezná budoucnost.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bůh nezná budoucnost ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Komárek. Číst Bůh nezná budoucnost Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autor je známý širší veřejnosti především jako publicista a přední politický komentátor. Nyní předstupuje před čtenáře v odlišné roli – jako člověk tázající se po věcech víry, po Bohu a smyslu života, tedy po něčem, co je v naší kultuře považováno za výsostně osobní, neveřejné, ba intimní. Komárek se záměrně nepokouší o teologický traktát ani o nějaké teoreticko- filozofické pojednání. O Bohu, víře, církvi a tzv. posledních věcech člověka, tj. smrti aumírání, posmrtném životě, peklu a ráji, píše jako o něčem vnitřně naléhavém a osobně prožívaném. Jeho metodou je přirozená logika, respektive „zdravý selský rozum“, a zajímají ho jen takové otázky a odpovědi, které mají nějaký živý smysl pro člověka, a nikoli pro teoretické disputace. Netváří se přitom, že zná všechny odpovědi – naopak mnohokrát říká „možná“, „pravděpodobně“, „nevím“. Autorovy úvahy mohou být pro mnohé – jak věřící, tak nevěřící – pohoršující a pobuřující. Opravdu nic mu není takříkajíc svaté, avšak jeho provokativnost v tomto případě není prvoplánová. Vyplývá spíše z upřímnosti a bezpředsudečnosti, s níž k tématu přistupuje. Proto také jeho knížka se čtenářem „hovoří“ – je otevřeným dialogem o nejpodstatnějších věcech lidského života, jeho smyslu, víře, smrti a nesmrtelnosti.


...ezná budoucnost Autor: Komárek, Martin Nakladatel: Prostor EAN: 9788072602018 ISBN: 978-80-7260-201-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 164 stran, česky Rozměry: 12 × 21 cm Rok vydání: 2008 (1 ... Komárek - Bůh nezná budoucnost (2008) ... ... Komárek, Martin: Bůh nezná budoucnost: esej o víře ... ... ezná budoucnost Autor: Komárek, Martin Nakladatel: Prostor EAN: 9788072602018 ISBN: 978-80-7260-201-8 Popis: 1× kniha, vázaná, 164 stran, česky Rozměry: 12 × 21 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání) Martin Komárek: Bůh nezná budoucnost: esej o víře, Prostor, Praha 2008.. Jeroným Klimeš: Psycholog a jeho...SOUVISEJÍCÍ KNIHY