Věroslav Bergr

Věroslav Bergr - Věroslav Bergr | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Věroslav Bergr
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Věroslav Bergr.pdf


Chcete si knihu přečíst?Věroslav Bergr ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Věroslav Bergr. Číst Věroslav Bergr Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie umělce, který si více než padesát let zachovává vlastní názor, osobitou estetiku. Je laureátem ceny Franze Kafky za grafické a sochařské dílo a ceny Euro Pragensis Ars za celoživotní tvorbu, zejména za mahlerovské téma.Důležitá část Bergrovy tvorby byla inspirována také literaturou. V jeho ateliéru natočil Viliam Poltikovič film s historikem umění Františkem Dvořákem a spisovatelem Bohumilem Hrabalem. Inspirací mu byla i tvorba vlastní ženy, básnířky Zdenky Bergrové - samostatnou kapitolu tak tvoří ilustrace jejích knih vyznačené především jemnou obrysovou linií a snově senzitivními náměty.


...pis. Věroslav Bergr tvoří jako solitér, s výjimkou jeho účasti ve skupině A 59, kterou v uvolňující se atmosféře závěru padesátých let založil spolu s J ... Diskuse:Věroslav Bergr - Wikipedie ... . Hamplem a dalšími, dnes již zapomenutými výtvarníky M. Křištou, V. Mařatou, B. Zahradilem a O. Fiedlerem. Skupina sice existovala jen krátce, do roku 1965, ale stihla realizovat tři výstavy. Věroslav Bergr. Jméno Věroslav Příjmení Bergr Narozen/a 1928 Místo narození Ředice u Lomnice nad Popelkou Působiště Praha Klíčová slova malba; socha; Knihovna CSU ↳ Vyhledat v katalogu O umělci. Malíř a sochař Bergr patří k typickým sol ... Artlist - databáze současného umění: Věroslav Bergr ... . Malíř a sochař Bergr patří k typickým sol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY