Hrdinové: Od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a de Gaullovi

Hrdinové: Od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a de Gaullovi - Paul Johnson | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Paul Johnson
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hrdinové: Od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a de Gaullovi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hrdinové: Od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a de Gaullovi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Paul Johnson. Číst Hrdinové: Od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a de Gaullovi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Co je to hrdinství? Má hrdinství budoucnost? ptá se ve své nejnovější knize přední britský historik Paul Johnson. Abychom si uvědomili, jak je tato otázka složitá, líčí strhující osudy tří desítek osobností v západních dějinách, které pokládá z toho či onoho důvodu za hrdiny. O co víc je v některých případech jeho výběr hrdinů překvapivý, o to zajímavější čtení kniha nabízí. Paul Johnson (1928) je přední britský historik a autor mnoha knižních bestsellerů, například populárních Dějin 20. století, Dějin křesťanství, Dějin židovského národa, Dějin civilizací Svaté země, Dějin anglického národa či Zrození moderní doby. Ve své nejnovější knize Hrdinové zhodnocuje zkušenosti z těchto předchozích titulů a pokouší se napříč dějinami nalézt odpověď na otázku, co je vlastně hrdinství. Předkládá čtenáři osudy tří desítek hrdinů a hrdinek, kteří stále vyvolávají úžas, obdiv a úctu, nebo v některých případech alespoň sympatie. Některá jména jsou jednoznačná, u některých čtenář pocítí rozpaky. Johnsonův výběr je subjektivní a podobně jako v předchozí knize Tvůrci(Barrister & Principal, 2007) se k tématu snaží přistupovat spíše přes jednotlivé osudy než přes analýzy a definice. Nesnaží se klást důraz na pohlaví či povolání, ale naopak poukázat na to, že statečné chování najdeme ve všech dobách a na různých místech.


...vé book. Read 62 reviews from the world's largest community for readers ... Hrdinové - Paul Johnson, pevná vazba s přebalem, český ... ... . Co je to hrdinství? Má hrdinství budoucnost? ptá se ve své nejnovější kniz... Anglicko-český slovník výtvarného umění: English-Czech Dictionary of Art Terms Jan Baleka kniha Nesnaží se klást důraz na pohlaví či povolání, ale naopak poukázat na to, že statečné chování najdeme ve všech dobách a na různých místech. (od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a De Gaullovi) ... Hrdinové: Od Alexandra Velikého a Julia Caesara k ... ... . (od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a De Gaullovi) Hrdinové od Alexandra Velikého a Julia Caesara k Churchillovi a De Gaullovi Paul Johnson. Moje hodnocení Zatím nikdo nehodnotil Paul Johnson ; [z an...SOUVISEJÍCÍ KNIHY