Kazimír a Karolína

Kazimír a Karolína - Ödön von Horváth | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ödön von Horváth
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kazimír a Karolína.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kazimír a Karolína ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ödön von Horváth. Číst Kazimír a Karolína Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jde o příběh zdánlivě banální: milenci Kazimír a Karolína si vyrazí na mnichovskou pouť, brzy mezi nimi dojde ke konfliktu, v závěru oba odcházejí v náručí jiného partnera. Dnes již klasický text mistra moderní verze tzv. „lidové hry“ Ödöna von Horvátha má ale mimořádnou vnitřní sílu a přesvědčivost. Nekárá, nemoralizuje. Odsuzuje ale lež a straní pravdě. Hru uvádí mottem: A láska neumírá nikdy. Vychází v edici D.„Příběh“ z mnichovské pouti začíná hádkou dvou milenců, šoféra Kazimíra a jeho milé Karolíny. Karolíny se ujme krejčí-střihač Schürzinger, ale bez okolků ji po chvíli přenechá svému šéfovi, kterého však ranní mrtvice. Karolína by se mohla vrátit ke svému milenci, kdyby se uraženého šoféra neujala milá jeho kamaráda-zloděje, kterého na pouti zatkla policie. Karolína tedy končí v náruči krejčího. Dnes již klasický text mistra moderní verze tzv. „lidové hry“ Ödöna von Horvátha má ovšem k banalitě daleko. O svých dramatech Horváth říká, že chce „ukázat gigantický boj mezi individuem a společností, ono věčné zápolení, v němž nemůže dojít k míru – leda k letmému okamžiku iluze, že zbraně jsou v klidu“.


... řidič Kazimír a jeho milá Karolína si spolu vyrazí na pouť, ale kvůli vzájemnému nepochopení se pohádají a každý prožívá magický pouťový večer po svém; každý kráčí vstříc svému vlastnímu osudu ... Kazimír a Karolína | DAMU ... . rychlá a zběsilá jízda na horské dráze / mladý pár a velká láska / navždy spolu v dobrém i zlém / dokud nás první problém nerozdělí režie Štěpán Pácl / hrají Michal ... Kazimír a Karolína Ctíba Němců ... Szecsi Pal - Karolina - Duration: 3:37. Csendesen Recommended for you. 3:37. TOP 10 Neuvěříte, že těchto 10 lidí doopravdy existuje! režie - Michal Skočovský režie videa / ... Kazimír a Karolína - YouTube ... ... Kazimír a Karolína Ctíba Němců ... Szecsi Pal - Karolina - Duration: 3:37. Csendesen Recommended for you. 3:37. TOP 10 Neuvěříte, že těchto 10 lidí doopravdy existuje! režie - Michal Skočovský režie videa / kamera / střih Klára Kvardová Simple driver Kazimír and his girlfriend Karolína go to a fair but thanks to a mutu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY