Eschatologie, vědění a politika: Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu

Eschatologie, vědění a politika: Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu - Vladimír Urbánek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Vladimír Urbánek
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Eschatologie, vědění a politika: Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Eschatologie, vědění a politika: Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Vladimír Urbánek. Číst Eschatologie, vědění a politika: Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ústředním tématem monografie je eschatologické myšlení českých protestantských intelektuálů v přelomovém období kolem Bílé hory a v následujících letech jejich exilu. Na příkladu děl dosud opomíjených, přesto však pozoruhodných osobností pobělohorského exilu - Simeona Partlicia, Paula Felgenhauera a Ondřeje Habervešla z Habernfeldu analyzuje autor, jak se eschatologická tématika uplatňuje v kontextu pozdně humanistického vědění universitního typu, v nábožensko-politické propagandě chiliastů a v kruzích pěstujících okultní nauky.


...niha: Eschatologie, vědění a politika -- Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu - Vladimír Urbánek ... Předměty - Univerzita Karlova ... ... (příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu) Předmětná hesla Partlic ze Špicberka, Šimon, 1588-1640 Habervešl z Habernfeldu, Ondřej, ca 1580-1645 Eschatologie, vědění a politika: Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu Vladimír Urbánek Nakladatel: Historický ústav Filozofické f 2008 Všechny informace o produktu Kniha Eschatologie, vědění a politika -- Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu Urbánek Vladimír, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Eschatologie, vědění a politika -- Příspěvek k dějinám myšlení pobělohorského exilu Urbánek Vladimír. Eschatologie, vědění a po ... Eschatologie, vědění a politika -- Příspěvek k dějinám ... ... . Eschatologie, vědění a po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY