To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger

To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger - František Cinger | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
František Cinger
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger.pdf


Chcete si knihu přečíst?To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor František Cinger. Číst To byl Arnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato kniha je hold spisovateli světového jména i významu napsaná jeho přítelem a dlouholetým spolupracovníkem. Po Lustigově návratu z amerického exilu s ním během dvaceti let strávil mnoho společných dnů a nocí, včetně besed nebo cest do koncentračního tábora Mauthausen či do Washingtonu, kde spisovatel a pedagog s rodinou bydlel a vyučoval. Doprovodil ho na pražský Nový židovský hřbitov, kde odpočívá jeho maminka a další předkové, i do míst mezi německým Klingenthalem a českými Kraslicemi, kde s kamarádem Jiřím Justicem utekli v dubnu 1945 z vlaku smrti směřujícího z pracovního tábora v Meuselwitzu u Buchenwaldu do Dachau. V souboru autentických vzpomínek vystihuje František Cinger jedinečnost osobnosti tvůrce, který vlastní literární i filmovou tvorbu zasvětil obětem šoa, zkázy, organizované na židovském národu nacisty. Kniha přináší také řadu neznámých příhod z Lustigova života, například setkání s lidmi, jako byli Che Guevara nebo Golda Meierová.


...rnošt Lustig: Co s ním prožil a zapsal František Cinger ... To byl Arnošt Lustig - Co s ním prožil a zapsal František ... ... . František Cinger ... To byl Arnošt Lustig Autor: Cinger, František Nakladatel: Eminent EAN: 9788072815432 ISBN: 978-80-7281-543-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 208 stran, česky Rozměry: 15,2 × 21,2 cm ... To byl Arnošt Lustig - Co s ním prožil a zapsal František Cinger. Spisovatel Arnošt Lustig byl úžasný veselý člověk, se kterým byla neustále legrace. Měl nepřebernou studnici vtipů, především těch obl ... To byl Arnošt Lustig František Cinger | Knihkupectví Daniela ... . Měl nepřebernou studnici vtipů, především těch oblíbených židovských. Jak mohl brnknout na erotickou strunku, ťuknout o dvojsmysl, byl rád a rarášci mu zasvítili v ... To byl Arnošt Lustig Cinger, František. 3 dny. Naše cena: 266 Kč To byl Arnošt Lustig Co s ním prožil a zapsal František Cinger Autor: František Cinger. Tato kniha je hold spisovateli světového jména i významu napsaná jeho přítelem a dlouholetým spoluprac...SOUVISEJÍCÍ KNIHY