Bohumil Konečný

Bohumil Konečný - Tomáš Pospiszyl | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Pospiszyl
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bohumil Konečný.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bohumil Konečný ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Pospiszyl. Číst Bohumil Konečný Online je nyní tak snadné!

POPIS


Druhé vydání reprezentativní monografie malíře Bohumila Konečného (1918-1990), výjimečného a neprávem opomíjeného malíře, který se věnoval především ilustracím dobrodružných příběhů. Hlavní obsah knihy tvoří barevné reprodukce jeho prací.Hovoříme-li dnes o Bohumílu Konečném jako o zapomenutém malíři, jde do velké míry o paradox. Jeho knižní a časopisecké ilustrace byly ve své době známé a jejich podoba se z historické paměti vytrácela daleko pomaleji než povědomí o tom, kdo je vlastně jejich autorem. Sám Bohumil Konečný se v tom nejlepším slova smyslu snažil vycházet vstříc svému publiku. Vytvářel technicky dokonalé kresby a malby - to považoval za řemeslnou nezbytnost - a uměl je navíc spojit s očekáváním svých diváků. Většina toho, co Bohumil Konečný vytvořil, byla určena k reprodukci. Maloval sice i tradiční obrazy a mnohé z originálů ilustrací dnes visí zarámované v bytech sběratelů či přátel, jeho hlavní doménou však byly knihy a časopisy. Jeho nástroji nebyly jen tužky, pera a štětce, ale v přeneseném slova smyslu slova i tiskařský stroj. Konečného obrázky se tak mohly dostat v tisících kopií k velkému množství čtenářů.


...l Konečný přezdívaný Bimba je výjimečný a znovu objevovaný malíř a ilustrátor 2 ... TZ: Bohumil Konečný - Artalk.cz ... . pol. 20.století. Je mistrem dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb krásných žen. Je známý jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, je ale i autorem řady reklamních plakátů. Bohumil Konečný: Narození: 19. dubna 1918 Plzeň, Rakousko-Uhersko: Úmrtí: 14. ledna 1990 (ve věku 71 let) Kožlany, Československo: Povolání: malíř, ilustrátor: Seznam děl v databázi Národní knihovny: Některá data mohou pocházet z datové položky. Chybí svobodný Knihy Pod junáckou vlajkou, Devadesátka pokračuje a Stínadla se bou ... Bohumil Konečný - Bimba - Home | Facebook ... . Chybí svobodný Knihy Pod junáckou vlajkou, Devadesátka pokračuje a Stínadla se bouří vznikly společně s ilustrátorem a přítelem Gustavem Krumem. Další Konečného ilustrace ke knihám Jaroslava Foglara najdete na daildeli.cz Octobria...SOUVISEJÍCÍ KNIHY