Osudový omyl generála Vlasova

Osudový omyl generála Vlasova - Karel Richter | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Richter
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Osudový omyl generála Vlasova.pdf


Chcete si knihu přečíst?Osudový omyl generála Vlasova ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Richter. Číst Osudový omyl generála Vlasova Online je nyní tak snadné!

POPIS


Již v prvních měsících po útoku na Sovětský svaz v létě 1941 nabízeli postupujícím německým jednotkám spolupráci jednotlivci i skupiny obyvatel SSSR. Jako své osvoboditele vítali Němce zejména příslušníci neruských národností, ale i sami Rusové. Chyběla však osobnost, která by dokázala soustředit armádu, bojující po boku Němců proti bolševickému režimu v Rusku. Tuto roli převzal generálporučík Andrej Andrejevič Vlasov (1900–1946), zajatý na volchovské frontě v červenci 1942. Donedávna úspěšný velitel Rudé armády objížděl zajatecké tábory a hledal i nacházel vojáky ochotné vstoupit do Ruské osvobozenecké armády. „Vlasovci“ spolu s Himmlerovými Waffen-SS bojovali na jaře 1945 ve ztracené válce. Stejně jako jejich velitel se dopustili osudového omylu, když nenašli cestu k protihitlerovským mocnostem, které usilovaly o vítězství demokracie. Sehráli dosti významnou roli v bojích Pražského povstání, ale v té chvíli již bylo pozdě… Pro velení Rudé armády i pro představitele politického vedení sovětského státu (ale i ve vnímání většiny krajanů) na příslušnících Ruské osvobozenecké armády zůstala pachuť zrady.


...ICHTER: OSUDOVÝ OMYL GENERÁLA VLASOVA. 18 ... managementmania.com ... . omyl, o tom se s námi nikdo nebavil. Dali nám jednoduše uniformy a šupem nás poslali na frontu. Ale tam jsem brzy poznal, že mě enkávedisti hlídají. Bylo to v Bělorusku. Naše jednotka se dostala do obklíčení. Ruská osvobozenecká armáda - ROA (německy Russische Befreiungsarmee, rusky Русская освободительная армия - РОА, Russkaja osvoboditel'naja armija - ROA) byla v době druhé světové války organizace několika vojenských jednotek ruských zajatců, zběhů, bývalých emigrantů a odpůrců režimu, kteří na straně nacistického Německa dobrovolně ... Osudový omyl generála Vlasova Autor: ... Osudový omyl generála Vlasova - Karel Richter — Kniha.cz ... ... Osudový omyl generála Vlasova Autor: Richter, Karel Nakladatel: Epocha EAN: 9788074250514 ISBN: 978-80-7425-051-4 Popis: 1× knih...SOUVISEJÍCÍ KNIHY