Bezpodmínečné rodičovství: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění

Bezpodmínečné rodičovství: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění - Alfie Kohn | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alfie Kohn
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Bezpodmínečné rodičovství: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Bezpodmínečné rodičovství: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alfie Kohn. Číst Bezpodmínečné rodičovství: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Průkopnický přístup k výchově dětí od celonárodně uznávaného pedagoga Alfieho Kohna, který rodičům nabízí „hodnotné výchovné postupy přispívající k tomu, aby z dětí vyrostli vnímaví a zodpovědní lidé“. (Adele Faberová, známá autorka v New York Times) Kohn tvrdí, že jednou ze základních potřeb dítěte je být bezpodmínečně milováno, tedy vědět, že bude přijímáno, i když něco zkazí nebo se mu něco nepovede. Jenže konvenční přístup k výchově dětí, založený na trestech, na odpírání pozornosti, odměnách (včetně pozitivního posilování, neustálého či nepřiměřeného chválení) a dalších způsobech kontroly, naučí děti, že jsou milovány pouze tehdy, když nás potěší nebo když nám zaimponují svým výkonem. Kohn uvádí řadu cenných poznatků z většinou málo známých výzkumů, které se podrobně zabývají škodami napáchanými tím, že vedeme děti k přesvědčení, že si náš souhlas musejí zasloužit. Přesně tak totiž na děti fungují běžně používané kázeňské metody, přestože většina rodičů vlastně takovou lekci svým dětem vůbec uštědřit nechtěla. Bezpodmínečné rodičovství ale není jen další knihou o poslušnosti – jen proto, že se zabývá také tím, jak rodiče o svých dětech uvažují, jaké z nich mají pocity a jak s nimi jednají. Vyzývá nás k tomu, abychom přehodnotili ty nejběžnější předpoklady výchovy dětí, a ještě nabízí řadu praktických strategií směřujících k chování, při němž přestaneme „něco dělat jim“ a místo toho budeme „něco dělat s nimi“. Radí, jak nahradit chválu bezpodmínečnou podporou, kterou děti potřebují, aby z nich vyrostli zdraví, vnímaví a zodpovědní lidé. Tento novátorský text, zpochybňující zavedené modely výchovy, vede čtenáře k tomu, aby se znovu začali spoléhat především na své zdravé instinkty a inspirovali se jimi ve své touze stát se lepšími rodiči.


...: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění Průkopnický přístup k výchově dětí od celonárodně uznávaného pedagoga Alfieho Kohna, který rodičům nabízí "hodnotné výchovné postupy přispívající k tomu, aby z dětí vyrostli ... Obálky knih - Databáze obálek knih ... ... Bezpodmínečné rodičovství: Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění Alfie Kohn Nakladatel: Malvern 2019 Průkopnický přístup k výchově dětí od celonárodně uznávaného pedagoga Alfieho Kohna, který rodičům nabízí „hodnotné výchovné postupy přispívající k tomu, aby z dětí vyrostli vnímaví a zodpovědní lidé". ... Bezpodmínečné rodičovství. Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění. Alfie Kohn. Malvern, 1 ... Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění. KOHN Alfie. Info: Malvern, 2019 (1.) - brož., 266 str. EAN: 9788075301550 Prů ... Bezpodmínečné rodičovství : cesta od odměn a trestů k ... ... . ... Bezpodmínečné rodičovství. Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění. Alfie Kohn. Malvern, 1 ... Cesta od odměn a trestů k lásce a porozumění. KOHN Alfie. Info: Malvern, 2019 (1.) - brož., 266 str. EAN: 9788075301550 Prů...SOUVISEJÍCÍ KNIHY