Hitlerův papež

Hitlerův papež - John Cornwell | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
John Cornwell
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Hitlerův papež.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hitlerův papež ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Cornwell. Číst Hitlerův papež Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jako vatikánský státní tajemník podepsal Eugenio Pacelli v roce 1933 dohodu s Hitlerem, která ochránila katolickou církev v Německu výměnou za její úplný odchod z politiky. Ukázalo se, že to byl osudový krok. Když se stal papežem Piem XII., neustále se vyhýbal odsouzení nacismu – přestože byl jedním z prvních předních evropských osobností které věděli, že se v Německu provádí „konečné řešení“, a přestože sběrné stanoviště italských židů se nacházelo u zdí Vatikánu, aby odtud byli odváženi do táborů smrti. To, že selhal v odsouzení nacismu, zejména pro svůj otevřený antisemitismus, patří mezi velké skandály válečného období. John Cornwell využil nově dostupného materiálu včetně vatikánských dokumentů a věcně a rozhodně vznáší obvinění proti Hitlerovu papeži za to, že věděl a mlčel.


...rnwell: Hitlerův papež, 1. vydání, BB art, 2008, 416 s ... Papež vs. Hitler / Pope Vs. Hitler (TV film) (2016 ... ... . ISBN 978-80-7381-311-6. Israel Gutman (šéfeditor): Encyklopedia of holocaust; Saul Friedländer: Pius XII. a třetí říše; Související články. Encykliky Pia XII. Externí odkazy Tento napínavý speciál zkoumá málo známý příběh druhé světové války: roli Vatikánu v přípravě atentátu na Adolfa Hitlera. Pokud mi bude chtít někdo poslat . Volba kardinála ... Kniha Hitlerův papež Přidat kome ... Hitlerův papež - hodnocení | Databáze knih ... . Volba kardinála ... Kniha Hitlerův papež Přidat komentář. Cinik. 1 06.05.2016. Tato kniha určitě nalezne pozitivní ohlas mezi odpůrci katolické církve a Pia XII. ... Hitlerův papež Autor: Cornwell, John Nakladatel: BB art EAN: 9788073813116 ISBN: 978-80-7381-311-6 Originál: Hitler´s Pope Překlad: Marečková, Zdeňka Popis: 1× kniha, vázaná, 416 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání) Hitlerův papež...SOUVISEJÍCÍ KNIHY