Formální logika a sémantický web

Formální logika a sémantický web - Alena Lukasová, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alena Lukasová,
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Formální logika a sémantický web.pdf


Chcete si knihu přečíst?Formální logika a sémantický web ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alena Lukasová,. Číst Formální logika a sémantický web Online je nyní tak snadné!

POPIS


V rámci této knihy je čtenář seznámen s originálními výsledky autorů na poli formální logiky a sémantického webu. Začíná s pojmem sémantického webu, reprezentací znalostí formální logikou a postupně se dostává ke specifičtějším tématům. Autoři knihy definují základní formální jazyk jako rozšířenou verzi jazyka odpovídajícího RDF modelu o kvantifikaci proměnných pomocí převodu do klauzulární logiky (ve formě CFL). Na bázi rozšířeného RDF modelu pak zavádějí nové deduktivní formální systémy, a to formální systém GRDF s pravidlem Modus Ponens a formální systém RDF CFL disponující stejně jako klauzulární logika CFL rezolučním odvozovacím pravidlem. Závěr knihy je věnován dotazovacímu jazyku SPARQL.


...í logika a sémantický web Autor: Lukasová, Alena, Žáček, Martin, Vajgl, Marek a Telnarová, Zdeňka Nakladatel: Západočeská univerzita EAN: 9788026106111 ISBN: 978-80-261-0611-1 Popis: 1× kniha, vázaná, 242 stran, česky Rozměry: 15 × 21 cm Rok vydání: 2019 (2 ... PDF Výroková a predikátová logika --- èást 1 ... . vydání) Formální logika a sémantický web Author: Lukasová, Alena Subject: 323538384\r\n Keywords \r\n Created Date: 6/12/2019 8:44:41 AM ... Autor knihy: Alena Lukasová; Martin Žáček; Marek Vajgl; Zdeňka Telnarová, Téma/žánr: sémantický web - reprezentace informací - formální logika, Počet ... Kniha: Formální logika a sémantický web (Kolektív autorov). Nakupujte knihy online vo vašom obľú ... Kniha: Formální logika a sémantický web (Kolektív autorov ... ... ... Autor knihy: Alena Lukasová; Martin Žáček; Marek Vajgl; Zdeňka Telnarová, Téma/žánr: sémantický web - reprezentace informací - formální logika, Počet ... Kniha: Formální logika a sémantický web (Kolektív autorov). Nakupujte knihy online vo vašom obľúbenom kníhkupectve Martinus! Hledáte Formální logika a sémantický web od Alena Lukasová,Martin Žáček,Marek Vajgl,Zdeňka Telnarov...SOUVISEJÍCÍ KNIHY