Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění

Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění - James A. Hall | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
James A. Hall
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění.pdf


Chcete si knihu přečíst?Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James A. Hall. Číst Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění Online je nyní tak snadné!

POPIS


Příručka o významu námětů a symbolů ve výtvarném umění od středověkupo pozdní osmnácté století, o příbězích, jež umění líčí, a lidech, jež znázorňuje. Je psána se záměrem pomoci laickým milovníkům umění pohlížet na obrazy a plastiky s větším porozuměním. Je věnována převážně křesťanským a antickým tématům, jak se vyskytují na západě: čerpá nejen z kanonických biblických knih, ale i z legend, apokryfů a spisů středověkých autorů; zahrnuje nejen bohy a bohyně řecké a římské mytologie, ale i legendární či jiné hrdiny starověké historie a taképostavy morální alegorie, romantické epické poezie a žánrového malířství severní Evropy.Český překlad byl doplněn o postavy a reálie z českého a slovenského prostředí.


... námětů a symbolů ve výtvarném umění Autor: Hall, James A ... Hall, James A. - Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění ... . Nakladatel: Paseka EAN: 9788071859024 ISBN: 978-80-7185-902-4 Originál: Dictionary of Subjects and Symbols in Art Překlad: Plzák, Allan Popis: 1× kniha, vázaná, 520 stran, česky Rozměry: 16,5 × 23,5 cm Rok vydání: 2008 (1. vydání) HALL, James. Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění.Vyd. 2., v Pasece 1. Praha: Paseka, 2008. 517 s. ISBN 9788071859024. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS P ... Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění - Hall James ... ... . 517 s. ISBN 9788071859024. Další formáty: BibTeX LaTeX RIS Příručka o významu námětů a symbolů ve výtvarném umění od středověku po pozdní osmnácté století, o příbězích, jež umění líčí, a lidech, jež znázorňuje. Je psána se záměrem pomoci laickým milovníkům umění pohlížet na obrazy a plastiky s větším porozuměním. Title: Slovní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY