Poklady Číny: Dědictví tisícileté kultury

Poklady Číny: Dědictví tisícileté kultury - John Chinnery | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
John Chinnery
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Poklady Číny: Dědictví tisícileté kultury.pdf


Chcete si knihu přečíst?Poklady Číny: Dědictví tisícileté kultury ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor John Chinnery. Číst Poklady Číny: Dědictví tisícileté kultury Online je nyní tak snadné!

POPIS


Čína je jediná starověká civilizace, která přežila až do dnešní doby. Vzkvétala v rozlehlé oblasti plochých říčních údolí, zejména Žluté řeky a Jang-c´ ve střední Číně. Obě tyto řeky tečou ze západu na východ přes celou šířku země. Jiné větší řeky jako Perlová stékají z horských hřebenů v jižní a střední Číně a míří do Jihočínského moře. Čína se odlišuje od jiných starověkých civilizací tím, že ji na západě a jihozápadě ohraničují řídce obydlené stepi a pouště a mohutná pohoří. Tyto oblasti nebyly neprostupné a kupci a buddhističtí misionáři je po staletí často překračovali jak západním tak východním směrem po známých cestách. Nejslavnější z nich byla Hedvábná stezka, pojmenovaná tak proto, že ji kupci používali k dopravě velice žádaných hedvábných tkanin do západní Asie a Evropy. Vzdálenosti byly však velké a cesty bez volné logistické podpory, takže Číně nikdy nehrozilo, že do ní vtrhnou ze západu vetřelci. Tato publikace představuje nejkrásnější kulturní poklady této civilizace.


...oklady Číny Dědictví tisícileté kultury Kulturní a umělecký odkaz starověké Číny, nejstarší nepřetržitě trvající civilizace na naší planetě, je nedozírný ... PDF Tajemství Zlatého Květu ... . Tato publikace představuje nejkrásnější a nejcennější umělecké a řemeslné skvosty, obdivuhodné architektonické památky, ale také odkazy duchovního ... Poklady Číny Dědictví tisícileté kultury Kulturní a umělecký odkaz starověké Číny, nejstarší nepřetržitě trvající civilizace na naší planetě, je nedozírný. Tato publikace představuje nejkrásnější a nejcennější umělecké a řemeslné skvosty, obdivuhodné architektonické památky, ale také odkazy duchovního ... Poklady ... Poklady Číny - Dědictví tisícileté kultury - Eshop PRAGON.CZ ... . Tato publikace představuje nejkrásnější a nejcennější umělecké a řemeslné skvosty, obdivuhodné architektonické památky, ale také odkazy duchovního ... Poklady Číny: Dědictví tisícileté kultury. John Chinnery ... naopak ohlédnutí do její dávné a obdivuhodné minulosti a představuje bohatou kulturní minulost a umělecké poklady Číny...SOUVISEJÍCÍ KNIHY