Matné zrcadlo

Matné zrcadlo - Erika Olahová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Erika Olahová
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Matné zrcadlo.pdf


Chcete si knihu přečíst?Matné zrcadlo ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Erika Olahová. Číst Matné zrcadlo Online je nyní tak snadné!





POPIS


Erika Olahová se narodila 14. 1. 1957 ve Zvolenu. Od patnácti let pracovala, nejdříve v továrně, potom v pohostinství jako kuchařka a servírka. Žije v České Třebové. Knižně vydala soubor povídek s názvem Nechci se vrátit mezi mrtvé (ed. Jan Červenka, Praha, Triáda/Společná budoucnost 2004). Publikovala v časopisech Romano džaniben, Revolver Revue a Host. Je zastoupena v antologii Povídky. Short Stories by Czech Women (ed. Nancy Hawker, London, Telegram Books 2006). „Olahová […] umělecky využívá romské zázemí, ale nepíše pro vyhraněnou skupinu čtenářů. Otázku, nakolik jsou její povídky romské a nakolik neromské, nechme zodpovězenou nejednoznačně, ale rozhodně nekončeme frází, že na tom nezáleží. Záleží na tom“ (Jan Červenka). Některými rysy povídky upomínají na folklorní vyprávění (vychází z ústního, sedí se v kruhu, přebírá se iniciativa vypravěčská z osoby na osobu, rezidua romské paramisi či nějakého podobného žánru), těmi změnami poloh, jako by někdo jiný najednou začal s jiným příběhem, který se volně navazuje, postava představuje jen formální rámec, nemá nutně identitu, a odběhnutími, která se klopotně vracejí, aby se udržel „syžet“, a samosebou i tím moralismem, který je ale přítomný i ve (zpravidla) jednodušších příbězích E. Olahové ze života. Jazyk vyprávění není individualizován, dokonce i vyprávění samo je přizpůsobeno žádoucímu schématu, podřízeno prvořadému cíli: sdílení.


... vám to sluší! A díky šatní skříni se zrcadlem se o tom můžete přesvědčit každý den ... Kulate zrcadlo s uchyty levně | Mobilmania zboží ... . Zrcadlo navíc dodá vaší ložnici prostornost a světlo. Na FAVI.cz najdete šatní skříně s posuvnými dveřmi i bez, s úzkými zrcadly i s kompletní zrcadlovou přední stěnou. Stačí si jen vybrat tu pravou. Kromě kovových prvků lze zrcadlo doplnit o matné části. Obecně platí, že takové posuvné dveře mohou doplnit řadu vzorků a vložek. Materiál výroby. Zrcadlové posuvné dveře mohou být vyrobeny z různých materiálů. V já ... Zrcadla s osvětlením ... . Materiál výroby. Zrcadlové posuvné dveře mohou být vyrobeny z různých materiálů. V jádru se vždy používá zrcadlo, ale rámec a základna se mohou lišit. Spirella kosmetické zrcadlo Akira matné zelené barvy s 5násobným zvětšením je ideálním pomocníkem při líčení nebo holení. Díky jednoduchému ale neobvyklému podstavci je zrcadlo mo...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY