Ivan Hrozný

Ivan Hrozný - Robert Payne, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Payne,
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ivan Hrozný.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ivan Hrozný ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Payne,. Číst Ivan Hrozný Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zprvu nadějný panovník, rozšiřující hranice Ruska a slibující vládnout spravedlivě, se proměnil v krutého tyrana, který neváhal masakrovat vlastní poddané po desetitisících. V domnění, že je nástrojem Božím na zemi, choval se, jako by pro něj neplatily vůbec žádné zákony. Tradiční obrázek Ivana Hrozného, v našem povědomí hluboce zakořeněný Ejzenštejnovým filmovým veledílem, je v této knize zcela překreslen: byl to největší tyran v ruských dějinách, ovšem dokud ho nepředstihl Josef Stalin.


...Vasiljevič (25. srpna 1530 - 18. března 1584), známý též jako Ivan Hrozný (Иван Грозный; přídomek „Hrozný" však může být zavádějící, jelikož Грозный v ruštině znamená impozantní nebo úžasný, ale i krutý), byl od roku 1533 moskevský velkokníže a od roku 1547 první ruský car ... Ivan Hrozný II. / Ivan Groznyj II: Skaz vtoroj - Bojarsky ... ... .. Je považován za jednoho z nejschopnějších a ... This feature is not available right now. Please try again later. Ivan IV. Hrozný z Ruska (1530-1584) byl krutý tyran, který nikdy nepoznal, co je to umírněný život.Pil a pořádal bujaré večírky, na nichž tekl alkohol proudem. Ivan byl však rozhodně chytrý člověk a ještě lepší panovník, a to i přes jeho nebývalou krutost, přes níž je je ... Tyran, ktorý ukončil tisíce ľudských životov. Svedomie ho ... ... . Please try again later. Ivan IV. Hrozný z Ruska (1530-1584) byl krutý tyran, který nikdy nepoznal, co je to umírněný život.Pil a pořádal bujaré večírky, na nichž tekl alkohol proudem. Ivan byl však rozhodně chytrý člověk a ještě lepší panovník, a to i přes jeho nebývalou krutost, přes níž je jeho vláda považována v ruských kronikách za jednu z nejlepších. John Demjanjuk (born Ivan Mykolaiovyc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY