Analýza a tvorba veřejných politik: Přístupy, metody a praxe

Analýza a tvorba veřejných politik: Přístupy, metody a praxe - Martin Nekola, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Martin Nekola,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Analýza a tvorba veřejných politik: Přístupy, metody a praxe.pdf


Chcete si knihu přečíst?Analýza a tvorba veřejných politik: Přístupy, metody a praxe ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Martin Nekola,. Číst Analýza a tvorba veřejných politik: Přístupy, metody a praxe Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je určena všem, kteří nějakým způsobem analyzují a vytvářejí veřejnou politiku a hledají podněty pro zdokonalení své práce. V první části pojednává o základech veřejné politiky jako vědní disciplíny – čtenář se v ní dozví, jak tato disciplína vznikala, jaké dokumenty mohou být výsledkem politického procesu (strategie, koncepce, návrh zákona apod.) i jak a podle jakých teorií proces tvorby politiky reálně probíhá. Najde zde také různé návody na to, jak by se veřejná politika měla analyzovat a tvořit a jaké dovednosti a vlastnosti jsou pro analytika veřejné politiky důležité. Druhá část knihy je věnována metodám a metodologii analýzy a tvorby veřejné politiky a je členěna podle základního modelu policy analysis – od vymezení problému, přes návrh a výběr řešení až po jejich implementaci a vyhodnocení. Neopomíjí ani důležitou otázku obecné metodologie výzkumu ve veřejné politice a podává přehled základních metod sběru a analýzy dat.


...a a tvorba veřejných politik: Přístupy, metody a praxe ... Politologický časopis - Archiv 2/2008 ... . ... Analýza a tvorba veřejných politik Autor: Nekola, Martin a Veselý, Arnošt Nakladatel: SLON EAN: 9788086429755 ISBN: 978-80-86429-75-5 Popis: 1× kniha, brožovaná, 407 stran, česky Rozměry: 15 × 23 cm ... Request PDF | Analýza a tvorba veřejných politik : přístupy, metody a praxe / | Vyd. 1. Určeno všem, kteří analyzují a vytvářejí veřejnou politiku | Find, read and cite all the ... Kniha: Analýza a tvorba veřejných politik -- Přís ... Analýza a tvorba veřejných politik (Martin Nekola, Arnošt ... ... ... Kniha: Analýza a tvorba veřejných politik -- Přístupy, metody a praxe - Arnošt Veselý; Martin Nekola Fungujeme! Vážení zákazníci, knihy si u nás můžete nadále objednávat s doručením Českou poštou , GLS, Zásilkovnou či s vyzvednutím na našich výdejnách v Brně, Praze a Plzni. Veselý, Arnošt-Nekola, Martin (eds.): Analýza a tvorba veřejných politik-přís...SOUVISEJÍCÍ KNIHY