Miroslav Horníček: ...očima přátel, očima sběratele...

Miroslav Horníček: ...očima přátel, očima sběratele... - Petr Jamník | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Jamník
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Miroslav Horníček: ...očima přátel, očima sběratele....pdf


Chcete si knihu přečíst?Miroslav Horníček: ...očima přátel, očima sběratele... ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Jamník. Číst Miroslav Horníček: ...očima přátel, očima sběratele... Online je nyní tak snadné!

POPIS


Miroslav Horníček – umělec, jehož lze jen těžko charakterizovat jedním slovem, byl zkrátka výjimečný. Jeho nadčasový smysl pro humor, přirozenou noblesu, pronikavý intelekt, pracovitost a vzácné herecké nadání připomíná výpravná publikace, která vychází u příležitosti stého výročí umělcova narození. Obsahově nabitá kniha je vyústěním mnohaleté badatelské a sběratelské práce Horníčkova obdivovatele Petra Jamníka, který pro ni vybral desítky mnohdy unikátních fotografií a artefaktů ze své sbírky a vedle textů mapujících Horníčkův život ji obohatil také o vzpomínky jeho nejbližších přátel a spolupracovníků, jako byli Hana Hegerová, Jiří Suchý, Milan Lasica, Anna Sováková, Vladimír Just a mnoho dalších. Kniha tak není jen důstojnou poctou a poutavou připomínkou Horníčkovy umělecké a tvůrčí činnosti, ale svou zasvěcenou erudicí, zasazující do kontextu množství dobových dokumentů, programů divadelních her, rukopisů, nepublikovaných glos, fejetonů či dopisů, komplexním pohledem na jednu z nejvýznamnějších osobností českého kulturního života.


...v Horníček ...očima přátel, očima sběratele ... Leonardo da Vinci - Příběh jeho života a díla | Odborná ... ... ... - Petr Jamník. Miroslav Horníček - umělec, jehož lze jen těžko charakterizovat jedním slovem,... Miroslav Horníček - umělec, jehož lze jen těžko charakterizovat jedním slovem, byl zkrátka výjimečný. Jeho nadčasový smysl pro humor, přirozenou noblesu, pronikavý intelekt, pracovitost a vzácné herecké nadání připomíná výpravná publikace, která vychází u příležitosti stého výročí umělcova narození. Miroslav Horníček - umělec, jehož lze jen t ... Miroslav Horníček ... . Miroslav Horníček - umělec, jehož lze jen těžko charakterizovat jedním slovem, byl zkrátka výjimečný. Jeho nadčasový smysl pro humor, přirozenou noblesu, pronikavý intelekt, pracovitost a vzácné herecké nadání připomíná výpravná publikace, která vychází u příležitosti stého výroč...SOUVISEJÍCÍ KNIHY