Rastafari: Pozadí vzniku hnutí Vznik a vývoj hnutí Styl života

Rastafari: Pozadí vzniku hnutí Vznik a vývoj hnutí Styl života - Ota Halama | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ota Halama
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rastafari: Pozadí vzniku hnutí Vznik a vývoj hnutí Styl života.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rastafari: Pozadí vzniku hnutí Vznik a vývoj hnutí Styl života ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ota Halama. Číst Rastafari: Pozadí vzniku hnutí Vznik a vývoj hnutí Styl života Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zdálo by se, že problematika "černého" hnutí rastafariánů ze vzdáleného Karibiku je pro Středoevropana natolik vzdálená, že se o ní netřeba zmiňovat. A poohlédneme-li se po české literatuře, pak jsme o tom takřka přesvědčeni. Ovšem fakt, že rastafariánství se nevyvinulo z ničeho, ani není jakýmsi dítkem afrického náboženství, ale že je prokazatelně plodem křesťanství (respektive plodem církve koloniálního světa), je důvodem, proč by měl křesťanskou kulturou ovlivněný čtenář chtít hnutí blíže poznat. Obecně jsou známy některé prvky, které ke hnutí patří, např. hudba reggae, kouření marihuany, typický účes zvaný slangově rasta či dredy, ovšem tyto prvky si neumíme spojit s detailnějšími informacemi. A právě ty lze nalézt v této knížce.


...ánství neboli rastafari je náboženské hnutí pocházející z Jamajky, kde vzniklo ve 30 ... web.etf.cuni.cz ... . letech 20. století.Toto náboženství kombinuje především prvky židovství a křesťanství, částečně islámu a dalších (např. animistických) věr. Jeho vyznavač (rasta, rastaman nebo rastafarián) by například neměl požívat alkohol či maso; při uctívání se ... Obecně jsou známy některé prvky, které ke hnutí patří, např. hudba reggae, kouření marihuany, typický účes zvaný slangově rasta či dredy, ovšem ... PDF Rastafariánství: Hnutí, Náboženství a Životní Styl ... . hudba reggae, kouření marihuany, typický účes zvaný slangově rasta či dredy, ovšem tyto prvky si neumíme spojit s detailnějšími informacemi. A právě ty lze nalézt v této knížce. (pozadí vzniku hnutí, vznik a vývoj hnutí, styl života) Ota Halama, Rastafari - pozadí vzniku hnutí, vznik a vývoj hnutí, styl života Ve své stručné brožurce osvětluje vznik i životní styl náboženské společnosti rastafariánů, ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY