Podivná porážka: Svědectví z roku 1940

Podivná porážka: Svědectví z roku 1940 - Marc Bloch | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marc Bloch
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Podivná porážka: Svědectví z roku 1940.pdf


Chcete si knihu přečíst?Podivná porážka: Svědectví z roku 1940 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marc Bloch. Číst Podivná porážka: Svědectví z roku 1940 Online je nyní tak snadné!

POPIS


V Podivné porážce Marc Bloch nevystupuje jako historik, nýbrž jako kritický pozorovatel francouzského politického a intelektuálního selhání za druhé světové války. Jeho kniha je tvrdou, přitom však trefnou obžalobou nejen kolaborace obyčejných Francouzů, ale i anatomickým rozborem jejich falešných předválečných iluzí. Podivná porážka však rovněž reprezentuje téměř heroický postoj univerzitního profesora, který na vrcholu své vědecké slávy neváhal obětovat vlastní kariéru a v konečném důsledku i život za vlast, kterou miloval. Ačkoli byl přesvědčen, že si „podivnou porážku“ Francouzi přivodili především sami, bez váhání se aktivně zapojil do odboje. Ani ve válečné vřavě však neztratil schopnost analyzovat současnost stejně kriticky a stejně prozíravě jako středověké prameny, čímž sám na sobě demonstroval, jak je myšlení o dějinách vždy bytostně provázáno s historikovou současností.


..., zvuky či videa k tématu Podivná válka ve Wikimedia Commons; Literatura ... PDF 940.53 2. světová válka ... . BLOCH, Marc. Podivná porážka : svědectví z roku 1940. Praha: Argo, 2007. 199 s. ISBN 978-80-7203-938-8. Související články. Bitva o Francii; Maginotova linie Kniha: Podivná porážka -- Svědectví z roku 1940 - Marc Bloch. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace nale ... Kriminalita a každodennost v raném novověku | knihkupectvi ... ... . Pouze u některých je upravena otevírací doba, bližší informace naleznete zde. ... Podivná porážka svědectví z roku 1940 - Svědectví z roku 1940 - Marc Bloch. V Podivné porážce Marc Bloch nevystupu...SOUVISEJÍCÍ KNIHY