Válečná odysea

Válečná odysea - Jan Šerhant | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Šerhant
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Válečná odysea.pdf


Chcete si knihu přečíst?Válečná odysea ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Šerhant. Číst Válečná odysea Online je nyní tak snadné!

POPIS


Jan Šerhant, zkušený dopravní letec a šéfpilot leteckého oddělení firmy Baťa, odletěl několik dnů před německou okupací z Československa na palubě Baťova letounu Lockheed Electra. V Kanadě se přihlásil jako dobrovolník do RAF. Ve Velké Británii Jan Šerhant létal zpočátku jako stíhací pilot u 68. noční stíhací perutě, později jako pilot vojenských transportních letadel na dálkových letech do Afriky, na Střední východ a do Indie. Po válce se stal pilotem ČSA, odkud byl vyhozen v roce 1950. Až do odchodu do důchodu pracoval v dělnických profesích. Zemřel v roce 1983. Válečný deník Jana Šerhanta byl vydán v původní podobě pouze s minimem jazykových úprav, aby byla zachována autenticita textu. Kniha je doplněna o unikátní černobílé fotografie a barevné bokorysy letadel, které Jan Šerhant létal.


...ná odysea od Jan Šerhant Jan Šerhant, zkušený dopravní letec a šéfpilot leteckého oddělení firmy Baťa, odletěl několik dnů před německou okupací z Československa na palubě Baťova letounu Lockheed Electra ... Kniha Válečná odysea - pod hákovým křížem III | Knihy pre ... ... . V Kanadě se přihlásil jako dobrovolník do RAF. Ve Velké Británii Jan Šerhant létal zpočátku jako stíhací pilot u 68. noční stíhací perutě ... Válečná odysea. Obálka knihy Válečná odysea. Foto: Archiv rodiny Šerhantových. A tak po neuvěřitelných osmi desítkách let od okamžiku, kdy Jan Šerhant začal tento válečný deník psát, spatřila světlo stejnojmenná knih ... Válečná odysea - Jan Šerhant — Kniha.cz ... . Obálka knihy Válečná odysea. Foto: Archiv rodiny Šerhantových. A tak po neuvěřitelných osmi desítkách let od okamžiku, kdy Jan Šerhant začal tento válečný deník psát, spatřila světlo stejnojmenná kniha ve stejné podobně, v jaké ji Jan Šerhant napsal. Recenzia knihy - Válečná odysea V posledních ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY