Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě

Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě - Pierre Manent | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pierre Manent
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pierre Manent. Číst Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kam jsme se vlastně dostali? Z jedné strany na nás tlačí náš starý národ, který nechceme opustit, a z druhé nová Evropa, jejíž součástí se chceme stát, a nevíme jek. Zastupitelská vláda má být nahrazena "demokratickým vládnutím", které nám ani nevládne, ani nás nezastupuje. Lhostejně přihlížíme, jak se náš politický život rozkládá, protože se živíme iluzí o nějakém sjednoceném lidstvu, které bude držet pohromadě bez jakékoli politické formy. A už dávno nevíme, co si počít s náboženstvím.Jak dát této krizi naší společné existence smysl? Pierre Manent zkoumá dávné i nedávné dějiny národa, způsob, jak národ vstřebal a pěstoval demokracii a jak dnes jeho zánik ohrožuje samu tuto demikracii. Upozorňuje na paradoxní situaci náboženství, jehož brzký konec se v jednom kuse ohlašuje, a přitom je naše politické prostředí stále více ovlivňováno náboženskými třenicemi.Evropa by už dál neměla být "oblastní nízkého tlaku", kde máme strach z vlastního stínu. Tento esej chce přispět k oživení povědomí a znalosti duchovních zdrojů, díky nimž má Evropa svou živoucí kontinuita.


...xistují národy: Úvahy o demokracii v Evropě Pierre Manent Nakladatel: Centrum pro studium demokracie a kultury 2007 Kniha: Proč existují národy Úvahy o demokracii v Evropě - Pierre Manent ... Národ - Wikipedie ... . Fungujeme! ... (úvahy o demokracii v Evropě) Předmětná hesla Národ (kategorie) Národní stát - Evropa Demokracie - Evropa Náboženství a politika - Evropa. Související tituly dle názvu: Lidská obec 2013; Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě 2007; Kniha Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě je v Proč existují národy: Úvahy o demokracii v Evropě, Pierre Manent ... a politickém vývoji společností rezidua předdějinného lidského soužití na mnoha místech světa dále existují. V Evropě je jedinec pojímán jako hodnota sama o sobě, který nem ... Evropská demokracie bez národů? - Křesťan dnes ... ... a politickém vývoji společností rezidua předdějinného lidského soužití na mnoha místech světa dále existují. V Evropě je jedinec pojímán jako hodnota sama o sobě, který nemá jen tu hodnotu, kterou kdysi představoval co nepatrná součást celku, k ... Proč existují národy. Úvahy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY