Být dlužen za duši: Rozhovor Aleše Palána

Být dlužen za duši: Rozhovor Aleše Palána - Gabriel Florian, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gabriel Florian,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Být dlužen za duši: Rozhovor Aleše Palána.pdf


Chcete si knihu přečíst?Být dlužen za duši: Rozhovor Aleše Palána ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gabriel Florian,. Číst Být dlužen za duši: Rozhovor Aleše Palána Online je nyní tak snadné!

POPIS


Staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo objevilo české společnosti celou řadu osobností ve své době zcela neznámých. Za čtyřicet let činnosti vydal Josef Florian přes 400 mnohdy zásadních knižních publikací. Dobré dílo nebylo pochopitelně jen Josef Florian, ale i mnozí spolupracovníci a jeho početná rodina. Krátké vzpomínky na uhrančivé a vizionářské prostředí Staré Říše publikovalo mnoho návštěvníků, kteří se u Florianů jen mihli. Informovaný hlas zevnitř ale dosud nezazněl. Až dodnes.Synové Josefa Floriana Jan (nar. 1921) a Gabriel (nar. 1924) v tomto svazku vydávají jedinečné svědectví nejen o vydavatelské činnosti Dobrého díla — sami se jako mladí spolu s dalšími sourozenci na přípravě otcových titulů podíleli —, ale hovoří o věcech, do kterých nikdo zvenku nemohl ani nahlédnout. Komplikované rodinné vztahy i složitá osobnost Josefa Floriana vyvstávají díky jejich svědectví velmi plasticky a v mnohém opravují či přímo vyvracejí zažitá klišé a stereotypy. Josef Florian pro své syny pochopitelně není jen vydavatelem knih, ale i milujícím (sic!) otcem, který své potomky zasvěcoval do svých představ Hory studia i je s sebou bral ven, když chodil hledat poklady.Kromě vzpomínek (často i kritických) na Josefa Floriana, svou matku, tetu Antonii (která vedla Dobré dílo ekonomicky) a sourozence — mezi nimiž byla také řada podnětných osobností —, vzpomínají Jan a Gabriel Florianové na mnohé návštěvníky Staré Říše. Jsou mezi nimi například Jakub Deml, Otokar Březina, O. A. Tichý, Jaroslav Durych, Jan Čep, František Bílek, Bohuslav Reynek, Suzanne Renaud, Jan Zrzavý, Josef Čapek a další. Respondenti se otevřeně staví i k rozkradení jedinečné staroříšské knihovny na začátku tohoto desetiletí. Text doprovázejí mnohé faksimilie a fotografie pocházející z rodinného archivu — často opět dosud nikde nepublikované.


...žen za duši: Rozhovor Aleše Palána. ... Vnitřní svět spisovatele Aleše Palána | DOK.REVUE ... ... Nedávno Palán přinesl další dvojrozhovor, nazvaný Být dlužen za duši - tentokrát se syny staroříšského nakladatele Josefa Floriana, s Janem (1921-2007) a Gabrielem (1924). Návaznost je zřejmá už pro ten trialog, pro jistou duchovní spřízněnost mezi petrkovským a ... Kniha: Být dlužen za duši -- Rozhovor Aleše Palána - Jan Florian; Gabriel Florian. Fungujeme! ... rozhovor Aleše Palána ... Vestnik47 by Společnost Anny Pammrové - Issuu ... . Fungujeme! ... rozhovor Aleše Palána Hmotnost: 0,794kg Jazyk: česky Vazba: Pevná s přebalem matná Datum vydání: 200711 Nakladatelské údaje: Brno, Host, 2007 ISBN: 80-7294-249-2 ... Být dlužen za duši Rozhovor Aleše Palána - Florian, Jan; Florian, Gabriel ; Staroříšské nakladatelství Josefa Floriana Dobré dílo objevilo české společnosti celou řadu ... Uvedení knihy Být dlužen na duši Rozhovor Aleše Palána s Janem Florianem a Gabrielem Florianem. Praha 26. úno...SOUVISEJÍCÍ KNIHY