Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa

Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa - Marek Waic | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marek Waic
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marek Waic. Číst Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie analyzuje význam a úlohu tělesné výchovy a sportu ve vnitřní i zahraniční politice meziválečného Československa. Činnost organizací z oblasti tělesné kultury představovala majoritu spolkového života tzv. první republiky. Představitelé většiny tělocvičných spolků neusilovali o přímé politické působení, přesto je politické dění silně ovlivňovalo. Pozornost je věnována především politice těch spolků, které vstupují do politického života nejvýrazněji, tj. Sokola, komunistické Federace proletářské tělovýchovy a turnerského svazu, který Konrád Henlein a jeho souputníci v průběhu třicátých let podřídili zájmům sudetoněmecké iredenty. Dále je zmíněno soužití českých a německých sportovců, k jehož zpolitizování došlo především v souvislosti s olympijskými hrami 1936 v Berlíně. Knihu uzavírá kapitola zaměřená na systém péče o tělesnou výchovu a sport, který se v průběhu dvacátých let v Československu postupně vytvářel. Tematiku dokreslují fotografie a citace z dobových materiálů.


...á výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Autor: Waic, Marek Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024639529 ISBN: 978-80-246-3952-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 310 stran, česky Rozměry: 14,4 × 20,6 cm Rok vydání: 2018 (2 ... PDF Přírůstky V Knihovně Ftk Březen 2018 ... . vydání) Kniha: Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa - Marek Waic. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. E-kniha: Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa - Marek Waic. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5 ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného ... ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. E-kniha: Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa - Marek Waic. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je plně v provozu. Od 18. 5. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny otevřeny. Bližší informace naleznete zde. ... Tělesná výchova a sport v politickém životě meziválečného Československa Autor...SOUVISEJÍCÍ KNIHY