Útěk z pekla: Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi

Útěk z pekla: Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi - Juraj Šebo | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Juraj Šebo
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Útěk z pekla: Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi.pdf


Chcete si knihu přečíst?Útěk z pekla: Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Juraj Šebo. Číst Útěk z pekla: Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem Osvětim (Auschwitz) prošlo během druhé světové války několik milionů lidí z celé Evropy. Nejméně 1,3 milionu z nich zde zemřelo. Z tohoto pekla na zemi se pokusilo utéct jen asi osm stovek vězňů. A pouze 144 z nich se to prokazatelně podařilo. Jedním z nich byl Arnošt Rosin, židovský rodák ze slovenské Sniny, který z Osvětimi uprchl dramatickým způsobem v květnu 1944 s polským židem Czeslawem Mordowiczem. Rosinovo jméno po válce upadlo v zapomenutí, přitom ale právě jeho a Mordowiczovo svědectví zásadním způsobem potvrdilo a doplnilo proslulou zprávu jejich předchůdců Vrby a Wetzlera o zločinech páchaných nacisty v koncentračních táborech. V této bohatě ilustrované knize zkušeného autora literatury faktu, který se s Arnoštem Rosinem osobně znal, se strhující příběh jednoho z neprávem zapomenutých hrdinů holocaustu dočkal vůbec prvního uceleného zpracování.


...z pekla Autor: Šebo, Juraj Nakladatel: Mladá fronta EAN: 9788020452184 ISBN: 978-80-204-5218-4 Originál: Útek z pekla Překlad: Zelinský, Miroslav Popis: 1× kniha, vázaná, 184 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... E-knihy > Beletria > Romány > Historické > Skutočné ... ... . vydání) Útěk z pekla -- Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi - Šebo, Juraj ; Nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem Osvětim (Auschwitz) prošlo během druhé světové války několik milionů lidí z celé Evropy. Nejméně 1,3 milionu z nich zde zemřelo. ... Útěk z pekla a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. ... Útěk z pekla (e-kniha) Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi. PDF EPUB MOBI Juraj Šebo • ... Útěk z pekla - Juraj Šebo | Elektronická kniha na Alza.cz ... . Nejméně 1,3 milionu z nich zde zemřelo. ... Útěk z pekla a ďalších 160 000 kníh, filmov, CD so skvelými ZĽAVAMI. ... Útěk z pekla (e-kniha) Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z Osvětimi. PDF EPUB MOBI Juraj Šebo • Mladá fronta (2019) ... Strhující příběh zapomenutého uprchlíka z O...SOUVISEJÍCÍ KNIHY